HADİ ÖZIŞIK / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
HDP, bir iki üç... 6-7 bakanlıkla yetinmeyecek, Kılıçdaroğlu'ndan Türkiye'yi isteyecek! Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğin karşılığında HDP ne isteyecek? Ben size söyleyeyim; hiç bir şey. Evet karşılık beklemeden Millet İttifakı'nın adayına destek verecek HDP... Yeter ki Kılıçdaroğlu seçimi kazansın, İP'i göğüslesin. 15 Mayıs sabahı ne olacak biliyor musunuz, HDP Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Türkiye'yi isteyecek!
Kılıçdaroğlu'nun HDP ile görüşmesi ve Yılmaz Özdil'in sonu İYİ Parti kurmayları HDP konusunda diken üstünde. CHP'liler Akşener'in elini kolunu bağladığını düşünüyorlar ama o iş öyle değil. Her şey yeniden ters yüz olabilir.
Meral Akşener ne istedi, ne aldı? Saadet Partisi'nin kapısındaki "Mustafa Kemal'in askerleri" Meral Akşener ve kurmaylarının kafası karışık. İstifa furyası başlarsa kimse şaşırmasın. Çünkü, İYİ Partililer de, Kılıçdaroğlu'nun HDP ile işbirliği yaptığı, hatta anlaştığı görüşü hakim.
"CHP'li gazeteciler" ne istedi ne aldı? Fatih Altaylı'nın HDP ile imtihanı Meral Akşener masadan kalkınca hepsi birden saldırmaya başladı. Ortalık süt liman olunca oooo birbirleriyle yarıştılar geri dönüş yolunda... Kimler yok ki, Fatih Portakal her zaman olduğu gibi başı çekiyor, Şirin Payzın tabii ki hemen arkasında...
Meral Akşener'in "ihanet"i ve Ersan Şen'in Cumhurbaşkanı adaylığı "5'li çete" İyi Parti lideri Meral Akşener'i "çantada keklik" görüyordu; "biz ne dersek onu yapar" havasındaydılar. Meral Akşener "kolay lokma" olmadığını hem "5'li çete"ye hem de destekçilerine "büyük lokma" olduğunu gösterdi.
Ali Babacan'a bir kez daha aferin!
Kaldırın yurtdışı yasağımı kardeşim kaçacağım :) 18 ay oldu seyahat özgürlüğüm kısıtlanalı. 21 Mayıs 2021 gününden itibaren her ayın 15'inde adi bir suçlu gibi, "terörist" muamelesi gördüm, gittim karakolda imza attım. O da yetmedi yurtdışı yasağı konuldu. Tamam da, Süleyman Soylu'nun suç duyurusu ne oldu, niye sonuçlanmadı hâlâ?