CUMA OBUZ / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
Hrant Dink'in sağduyu misyonunu onurla taşımak Gerçek gazeteci veya aydın, kimsenin risk almadığı bir ortamda risk alan ve hakikati ne pahasına olursa olsun dile getirendir. Hrant, neredeyse kimsenin risk almadığı bir dönemde Türkiye'nin en hassas konularından biri olan Ermeni meselesinde risk almıştır.
Bir acayip Kasım Süleymani meselesi! Mezhep kavgasına tutuşmak için bahane arıyor gibiyiz. Sünnileri öldürdü diyerek mezhepçilik ile suçladığımız adamlara “oh olsun Şiilere” diyerek nazire yapıyoruz resmen.
Milli sporcu Meryem'in sosyal medya kullanımı herkese örnek olsun! Kendinden emin, özgüveni yüksek ve nezaket dolu bu paylaşım, sosyal medyayı çöplük gibi kullananlara bir örnek olsun.
Acımasız Dünya Sendromu ve toplumsal şiddetin yükselmesinde medya etkisi! Şiddetin marjinalleştiği, insana insanca davranmanın normalleştiği günleri görmemiz dileğiyle...
Entelektüel çölleşmenin popülist albenisi! Bilginin süreçlerini kısaca; Sorgulamak, araştırmak, bilgiyi elde etmek (duyum, edinim), sentezlemek, düşünmek ve karar vermek olarak sıralayabiliriz. Köklü fikirler ancak bu ve buna benzer süreçlerden geçtikten sonra ortaya çıkabilir.
Şatafata düşkünsünüz anladık da o bebeğin suçu ne? Hadi şatafatı çok seviyorsunuz anladık da o bebeğin suçu ne ki böyle komik bir duruma düşürdünüz sayın Büşra Nur Çalar.
Kabuklara sevdalandık... Ulusal davalarımız da hayatımızı belirleyen olgular da kabukları ile varlar ve biz onları ancak kabukları ile tartışabiliyoruz.