CUMA OBUZ / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
Hrant Dink'i öldürmenin cezası 13 yıl mı olmalıydı? Kamu vicdanı, Hrant Dink'i unutursa vicdan olmaktan çıkacaktır.
Elverişli günah keçisi: İstanbul Sözleşmesi İyisi mi siz yine günah keçinize attığınız taşın arkasına sığının. Ama ilk taşı ne olur en günahsız olanınız atsın.
Abdurrahman Dilipak'ın Can Ataklı'dan ne farkı var? İnsanların koronavirüs gibi çok ama çok hayati bir probleminin olduğu bu ortamda bu konuyu devam ettirirseniz, o çok eleştirdiğiniz Can Ataklı’dan ne farkınız kalıyor?
Meclis'te kavga eden vekillere çağrı: Biraz daha sakin olabilirsiniz! Parti ayırt etmeden tüm vekillerimiz bilmeli ki Meclis, emanettir ve halk sizi oraya kavga etmeniz için değil, konuşup sorunlara çözüm üretmeniz için gönderdi. Bunu lütfen unutmayın!
Mülteci olmanın psikolojisi ve ön yargılarımız! Şimdi gelin ‘Mülteci olmak’ kavramını sürekli olarak düşünelim. Nasıl bir psikoloji? Yurtsuz kalmak, başkasının yurdunda yaşamaya çalışmak, gözlerin sürekli üzerinizde olduğu ve o gözlerin ne niyetle baktığını kestirememek...
Gazeteciler.com adına Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ndeydik! Gençlerle, yine genç bir gazeteci olarak ‘haber nasıl toplanır?’, ‘sahada yaşanacak zorluklar ve güzel tecrübeler’, ‘yeni medya alanındaki mesleki olanaklar’ gibi birçok konuyu ele aldık.
'Basın kartı sorunu Türkiye'ye yakışmıyor!' 'Dijitale ayak uydurmak lazım', 'hızla internete geçiyor tüm medya', 'yakında tüm kanallar ve gazeteler kapanacak, herkes kendi medyasını oluşturacak' gibi birçok cümle duyuyoruz neredeyse her gün.