GÜNDEM

Cüneyt Özdemir: Olası İstanbul depreminde hangi binaların yıkılacağını devlet biliyor

Gazeteci Cüneyt Özdemir, bugünkü Youtube yayınında olası İstanbul depremine ilişkin raporları takipçileriyle paylaştı ve aslında yıkılacak binaların teker teker bilindiğini ve harekete geçilmediğini söyledi.

Cüneyt Özdemir: Olası İstanbul depreminde hangi binaların yıkılacağını devlet biliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Kandilli Rasathanesi 2020 için Olası Deprem kayıp tahminleri kitapçığını güncelledi. Gazeteci Cüneyt Özdemir, kitapçığı geçtiğimiz gün yaptığı Youtube yayınında takipçileriyle paylaştı.

Bugün söz konusu rapora tekrar değinen Cüneyt Özdemir, raporun sessiz sedasız yayınlandığını, Özdemir'in haber yapmasına ve konunun ses getirmesine hazırlayanların bile şaşırdığını söyledi. Özdemir, hangi binaların yıkılacağını devletin bildiğini söyleyerek "Cinayet mahalli" dedi.

Özdemir şunları söyledi:

"Bina bina devlet biliyor ya! Şu anda İstanbul'da hangi bina yıkılacak? Hangisi yıkılmayacak? Bunun raporunu çıkarmışlar. Bakın ne kadar iyi çalışıyorlar. Bravo! Ama hadi kardeşim! Bir şey yapın. Yarın bir gün oradan çıkacak insanları saymaya gücün yetmeyecek. Cenazeleri saymaya kalem kağıt yetmeyecek. Deyin ki 'Bu bina yıkılabilir.' 

Gittik oraya (İzmir'e) bazı binalar için dedim ki 'Depreme gerek yok bu binaların yıkılması için. Bi tekme atsan zaten yıkılır.' O Rızabey apartmanı için iki kere demişler ki 'Bu bina yıkılacak.' Ya kardeşim boşaltsanıza binayı! Burada bakın pencerenin orasına bir şey yaparsın hemen zabıta gelir 'yapamazsın' bilmem ne! Burada binalar yıkılacak. Neyi bekliyorsunuz?

Sonuçta 14 bin tane bina kesinlikle yıkılacak. Devlet biliyor. Peki ne yapıyor? Hiçbir şey! Ve belki de sen o 14 bin binadan bir tanesinde ailenle oturuyorsun..."

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 1 yorum