GÜNDEM

Bir otel odası fıkrası! Süleyman Özışık'tan muhalefete zor sorular...

CHP ve İYİ Parti yetkilileri ile IMF yetkilileri otel odasında gizli saklı görüşünce herkeste bir soru işareti belirdi. "Ne görüştüler, neden otel odasında gizli görüşme oldu?" soruları cevabını ararken, Süleyman Özışık da konuyu köşesine taşıdı.

Bir otel odası fıkrası! Süleyman Özışık'tan muhalefete zor sorular...

Önce bir köpürtmedir gitti: Hükümet IMF ile görüşüyor...

Sonra IMF yetkilileri Türkiye'ye geldi, bu yaygarayı koparanlar koştu IMF ile görüşmek için.

Hem de otel odasında gizliden gizliye. Ne pazarlıklar döndü bilmiyoruz ama faik Öztrak'ın dediği gibi masum bir görüşme olmadığını biliyoruz. 

İşte Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık da bu konuya dikkat çekiyor ve soruyor, "Neden gizli görüştünüz?" diye.

"17/25 Aralık ve 15 Temmuz öncesi gizlice Amerika'ya gidip FETÖ mensupları ile bir otel odasında görüşürler.

HDP ile yapacakları ittifakın detaylarını belirlemek için gizlice bir otel odasında buluşurlar. 

"Seçimi kazanırsanız Erdoğan'ı yargılayacak mısınız?" diye soran Avrupa Birliği delegeleriyle otel odalarında gizlice görüşürler.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayına soru soracak gazeteci ile otel odasında gizlice görüşürler. 

Nerede bir devlet düşmanı var ise, nerede bir mandacı var ise onlarla gizliden gizliye iş çevirirler. 

Ama...

Görüşmeleri deşifre olduğunda ve yakalandıklarında hiçbir şey olmamış gibi "Gizli değildi efendim. Gizli buluşma böyle mi olur?" diye pişkin pişkin konuşurlar.

Biliyorsunuz.

Önceki gün de IMF ile görüştüler. Yine gizli bir şekilde ve yine bir otel odasında. Olay medyaya yansıyınca görüşmeyi gerçekleştiren CHP'li Faik Öztrak, hepimizin ezbere bildiği o savunmayı bir kez daha yaptı.

"Gizli saklı bir görüşme yapmadık efendim. Ankara’da bilinen bir otelin lobisinde orada bulunan bir odada görüşme yaptık. Bu görüşmenin gizli olduğu nereden çıkarılıyor?" dedi.

Sonra da üste çıkmak için şu cümleyi kurdu:

"Sanki Uluslararası Para Fonunu bu ülkeye biz davet etmişiz gibi konuşuyorlar. Uluslararası Para Fonunu, Hazine ve Maliye Bakanlığı davet etti. Uluslararası Para Fonu yetkilileri hükûmetin yanında iş dünyasıyla, akademisyenlerle, muhalefet partileri ile de görüşür ve fikir alır. Bizimle yapılan görüşme de bu kapsamdadır. Kimse öküz altında buzağı aramasın."

Ben olayı tam olarak anlamadım!

Şimdi her fırsatta hükûmeti "IMF'nin kapısını çalacak" diye suçlayan CHP ve İYİ Parti yetkilileri, IMF'ye ekonominin durumunu rapor etmiş mi oluyor bu durumda?

Peki ama neden? 

Madem devletin IMF'ye gitmesini berbat bir şeymiş gibi anlatıyorsunuz. O zaman neden IMF’yi ciddiye alıp rapor veriyorsunuz?

Kusura kalmayın ama siz kim oluyorsunuz da Türkiye'nin 50 yıl sonra yakasını kurtardığı bu mandacı gruba ülkenin gidişatı hakkında veriyorsunuz? Ya da IMF yetkilileri kim oluyor da 2013 yılı Gezi olaylarından bu yana ekonominin batması için uğraşan CHP’den Türkiye hakkında rapor istiyor? 

Hadi görüşmeniz normal bir durumdu diyelim.

Neden otel odalarında gizli görüşme gereği duyuyorsunuz? Fatih Altaylı'nın dediği gibi, Kolombiyalı uyuşturucu taciriyle görüşmüyorsunuz ya.

Niye bu gizem?

Efendim hükûmet çağırmışmış!

Tamam da bu davetten sizin de haberiniz olduğuna göre hükûmet gizli saklı çağırmamış. Türkiye'nin ekonomik durumu ile ilgili kendilerini dinlemek istemiş olabilirler. 

Gizli gizli de buluşmamış hükûmet yetkilileri...

Bir otel odasında fiskos yapmamış. Suçüstü yakalanıp "Biz gizli saklı buluşmadık efendim" diyen bir hükûmet yetkilisi var mı?

Yok!

E, o zaman hükûmetin bunları ülkeye davet etmesinin nesi kötü? "Biz davet etmedik ki hükûmet davet etti" diyerek hükûmeti suçluyorsunuz. Hadi diyelim ki hükûmet bu daveti yaparak suç işledi.

Siz niye bu suça ortak oluyorsunuz kardeşim?

Elinize "İşte yıllardır söylediğimiz şey buydu. Hükûmet IMF yetkilileri ile görüşüyor diyorduk da inanmıyordunuz. Bakın görüşüyorlar" diye muazzam bir imkân geçmiş. Bunu kullanmak yerine, hükûmeti suçladığınız şeyi niye kendiniz yapıyorsunuz?

Bir dönem Türkiye'nin ekonomisini yöneten Faik Öztrak diyor ki "Biz, ülke IMF'ye muhtaç olmasın, teslim olmasın diye IMF ile görüştük!"

Bu yaştan sonra hayatıma yeni bir fıkra daha girdi!

Demek ki 17/25 Aralık'tan ve 15 Temmuz'dan sonra FETÖ ile görüşmeleri de masum bir buluşmaymış. Bir daha darbeye muhtaç olmayalım diye gizlice görüşüyorlarmış!

HDP ile yaptıkları görüşmenin nedeni de bir daha teröre maruz kalmamamız içinmiş demek ki!..

Dürüst olun arkadaşım ya!

"Biz ekonomideki bozulmayı gerekçe göstererek ülkeyi erken seçime götürmeye çalışıyoruz. Bir iki iç kargaşa çıkararak Erdoğan'ı göndermeyi planlıyoruz ama bunu yaptığımızda ekonomi çok daha kötü hâle gelecek. Bu durumda bize para verir misiniz?" diye el açtınız adamlara...

Söyleyin bunu!

Söylerseniz inanın şaşırmayız.

Otel odalarında gizlice buluşmalarınıza şaşırmadığımız gibi...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 1 yorum