TV HABER

Barış Yarkadaş CHP'deki tecavüzleri açıkladı! Halk TV'deki 'Şimdiki Zaman Siyaset' programı yayından kaldırıldı

Halk TV'de yayınlanan Şimdiki Zaman Siyaset programı yayından kaldırıldı. Programın daimi yorumcularından eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP İstanbul teşkilatındaki taciz ve tecavüzleri yüksek sesle eleştirince hedef olmuştu.

Barış Yarkadaş CHP'deki tecavüzleri açıkladı! Halk TV'deki 'Şimdiki Zaman Siyaset' programı yayından kaldırıldı

Gazeteci İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş, Elfin Tataroğlu ve Erol Mütercimler’in yorumculuğunu yaptığı, Gürkan Hacır'ın moderatör olduğu ve her Salı saat 20.00’de Halk TV'de yayınlanan Şimdiki Zaman Siyaset programı yayından kaldırıldı.

GÜRKAN HACIR DUYURDU

Haberi sosyal medya hesabından duyuran programın sunucusu Gürkan Hacır, Halk TV Yayın Yönetmeni Suat Toktaş’ın kendisini telefonla arayarak programın kaldırıldığını ilettiğini söyledi. Hacır, programın kaldırılması için gerekçe olarak başka televizyonlara konuk olmalarının gösterildiğini belirtti. Hacır, "Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş beni arayarak Şimdiki Zaman Siyaset programımızın yayından kaldırıldığını iletti. Toktaş gerekçe olarak da ben, İsmail Saymaz, Elfin Tataroğlu, Barış Yarkadaş ve Erol Mütercimlerin'in başka TV kanallarındaki tartışma programlarına çıkmamızı gösterdi. Bu durum Halk TV'nin diğer günlerdeki raitinglerini etkiliyormuş. Son 2 sezonda tam 28 hafta tüm haber kanalları içerisinde gün birinciliğini bize veren izleyicilerimize ve onlarla buluşmamızı sağlayan Halk TV'ye teşekkür ederiz. Başka mecralarda görüşmek üzere..." ifadelerini kullandı.

GERÇEK SEBEP BARIŞ YARKADAŞ'IN CHP İFŞALARI MI?

CHP'nin yayın organı Halk TV'nin, programı bitirmesindeki ana nedenin, CHP İstanbul il teşkilatındaki taciz ve tecavüzlere karşı sesini en çok yükselten ve olayların perde arkasını ifşa eden Barış Yarkadaş'ı cezalandırmak olduğu belirtiliyor.

Barış Yarkadaş, CHP'deki taciz ve tecavüzlere tapki gösterince CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından 'şov yapmakla' suçlanmıştı. Bunun üzerine Barış Yarkadaş, olayların perde arkasını ve Canan Kaftancıoğlu'nun yaptıklarını tek tek ifşa etmişti. Yakadaş'ın Halk TV'den gönderilerek cezalandırıldığı ifade ediliyor. 

BARIŞ YARKADAŞ: HALK TV İLE YOLALRIMIZ 4. KEZ AYRILDI

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Barış Yarkadaş "Yaklaşık 10 yıldır programlarına konuk olduğum HALK TV ile yollarımız 4. kez ayrıldı. Salı geceleri katıldığım reyting şampiyonu Şimdiki Zaman yayından kaldırıldı. HALK TV yönetimine ve programa katkı sunan tüm emekçilere bugüne kadar gösterdikleri dayanışma için teşekkür ederim" mesajını paylaştı.

İSMAİL SAYMAZ DA KONUYU KÖŞE YAZISIYLA ELE ALDI

Şimdiki Zaman Siyaset programının konuklarından biri olan İsmail Saymaz da CHP'deki taciz ve tecavüz vakalarını köşe yazılarında işleyen ve katıldığı canlı yayınlarda konuyu eleştiren isimlerden biriydi. 

Yorumlar 1 yorum