GÜNDEM

TRT’de bomba ifadeler 'Bir FETÖ gitti bin FETÖ geliyor'

TRT tarafından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yapılan 15 Temmuz Özel Yayını’na Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse konuk olarak katıldı. 15 Temmuzdan gerekli dersin alınmadığını ifade eden Prof. Köse “Bir FETÖ gitti bin FETÖ geliyor.” diye açıklama yaptı.

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin 4. yıl dönümünde TRT, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde 15 Temmuz konulu özel bir yayın yaptı.

Programa konuk olan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse, FETÖ ile mücadele noktasında sıkıntıların olduğunu dile getirerek sözlerini şu şekilde sürdürdü “Bu konudan söz açıldığı zaman hep şu duayı yapıyoruz. Allah bir daha bu memlekete 15 Temmuz’lar yaşatmasın. Ama dua bizim vazifemiz, fakat siz tedbirinizi almazsanız, akıllı davranmazsanız o FETÖ denen örgütün yapılanma şeklini, aynı yolları kullanarak bugün hala devam eden başka gruplar hakkında gerekli tedbirleri almazsanız Allah size yardımcı olmaz. Öyle bir Allah yok. Siz vazifenizi yapacaksınız, Allah da size yardımcı olacak.”

15 Temmuz konusundaki kanaatinin, 15 Temmuzdan gerekli dersin alınmadığı ve yeterli önlemlere gidilmediği şeklinde olduğu belirten Prof. Köse, “Hatta ben bunu bir FETÖ gitti, bin FETÖ geliyor diye değerlendiren, bu şekilde sloganlaştıran birisiyim. Bu uyarıyı yapmak benim vazifem. FETÖ ile alakalı daha sonra biz ilahiyatçılara 'neden bu konuda uyarı yapmadınız?' diye hep sitemler oldu. Özellikle akademisyen ilahiyatçılara. Ben bunu alıyorum ve kabul ediyorum ve bugün diyorum ki, bu konu Türkiye’nin en önemli konusudur. Devletin bu konuda gerekli önlemleri alması şarttır. Bunun vebalini kimse üstlenemez.” şeklinde konuştu.

Yorumlar