GÜNDEM

Hadi Özışık gerçeği açıkladı! Meğer Kaftancıoğlu'nun anlattığı gibi değilmiş!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İçişleri Bakanı'nın kendisine verilen korumaları tebliğ etmeden geri çektiğini iddia etti ve 'Demirden korksaydım trene binmezdim' açıklaması yaptı. Konu Meclis'e taşındı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşen İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, 'Kaftancıoğlu' gerçeğini açıkladı.

Canan Kaftancıoğlu'nun korumalarının kendisine tebliğ edilmeden çekildiği iddiası İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık ve Net Haber Genel Müdürü Süleyman Özışık'ın gündemindeydi.

Bakan Soylu ile görüşen İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, Canan Kaftancıoğlu'nun korumalarının alındığının doğru olduğunu fakat bunun tebliğ edilmemesi iddiasının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Hadi Özışık sözlerini söyle sürdürdü:

Canan Kaftancığoğlu'nun korumalarının alındığı doğru. Bakan Bey açıkladı, tebliğ etmeden diye bir şey yok. Bu bir günde senin korumanı aldık diye bir şey değil. Zannediliyor ki yakın ve uzak koruma verildiği zaman devlet buraya araç da vermek zorunda. Buna merkez koruma karar veriyor. Bunun araştırılması yapılıyor, tehdidin boyutu araştırılıyor. Sosyal medyada iddia edilmiş 'Kaftancıoğlu çok tehdit ediliyor'...

Sayın Bakan, sosyal medyada herkes tehdit ediliyor diyor.  Bunun tartışma konusu olması gerekli değil. Merkez koruma kararı uzun araştırmadan sonra herhangi tehdit bulamayınca korumaları geri çekiyor. Bu araştırmanın tehdit olup olmadığını araştırmadan önce korunan bu kişiye bilgi veriliyor. Yani bu merkez kurulunun vermiş olduğu bir karar. 

Canan Kaftancıoğlu'ndan açıklama

Koruma ekiplerinin geri çekilmesi sonrası açıklamada bulunan Canan Kaftancıoğlu, “Yaklaşık 2 yıldır gece gündüz demeden birlikte çalıştığımız ve ailemden biri olarak kabul ettiğim emniyet müdürlüğünün çok kıymetli mensuplarına en içten teşekkürlerimi sunarım. Karara gelince, benim için teferruattır demirden korksaydım trene binmezdim” açıklamasını yaptı.

Yorumlar