GÜNCEL

Dolar kuru yükselirken aranan dış güç bulundu! Ahmet Hakan isim verdi

Ahmet Hakan, doların düştüğü gece “Aman dolarlarınızı satmayın. Dolar alın. Fırsat bu fırsattır” diyen eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'a sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TL'yi güçlendirmeyi hedefleyen ekonomi destek paketi piyasalarda olumlu karşılandı. TL değerlendi dolar ve euro yüzde 30 civarında değer kaybetti. 

"Kur korumalı TL mevduat" sisteminin açıklandığı dakikalarda doların düşüşe geçmesiyle birlikte eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın Halk TV ekranlarından “Aman dolarlarınızı satmayın. Dolar alın. Fırsat bu fırsattır” tavsiyesi çok tartışıldı. 

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Yılmaz'ın bu açıklamasını "Aranan dış güç Durmuş Yılmaz mı?" başlıklı yazısında değerlendirdi. 

"Muhalefet etmek ile memlekete düşmanlık etmek arasında bir fark vardır"

Doların düşüş trendine girdiği gecede alım fırsatı tavsiyesi vermesine tepki gösteren Hakan, "Bendeki bütün kredisini tüketti Durmuş Yılmaz, hiçbir saygım kalmadı kendisine" diye yazdı. Hakan yazısını şu sözlerle tamamladı: 

"Muhalefet etmek ile memlekete düşmanlık etmek arasında bir fark vardır. Durmuş Yılmaz, işte bu farkı yıkıp attı o gece. Bundan böyle dış güç falan aramayın sağda solda... Durmuş Yılmaz varken herhangi bir dış güce ihtiyaç yoktur." ifadelerini kullandı.

Yorumlar