GÜNCEL

CNN Türk ekibi Manavgat'ta alevlerin arasında kaldı: O an öldüğümüzü düşündük

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki yangının 2'nci gününde ormanlık alanlar, ciddi ölçüde yanarken, bölgede bulunan ev, sera ve tarım alanları etkilendi. Öte yandan yangın felaketini takip eden CNN TÜRK ekibi de ölümden döndü. Muhabir Ceylan Sever ''O an öldüğümüzü düşündük'' diyerek yaşadıkları korku dolu anları anlattı.

Antalya Manavgat'taki yangın hala sürüyor. Söndürme ekiplerinin yanı sıra haberciler de bölgede yoğun çaba harcıyor. CNN TÜRK muhabiri Ceylan Sever ve kameraman Halil Kahraman, yangın bölgesinde ilerlerken büyük tehlikeler atlattı.Muhabir Ceylan Sever ''O an öldüğümüzü düşündük'' diyerek yaşadıkları korku dolu anları anlattı.

CEYLAN SEVER YAŞADIKLARI KORKU DOLU ANLARI BÖYLE ANLATTI

Kameraman arkadaşım Halil Kahraman'la birlikte şu an Oymapınar Köyü'ndeyiz. Burada yaşanan durumu anbean aktarıyoruz, mağdur vatandaşların seslerini duyurmaya çalıştık.

Buradaki yangın söndürüldükten sonra Bakan Pakdemirli'nin açıklamasında söylediği hayatını kaybeden vatandaşın, hayatını kaybettiği Kepezbeleni Köyü'ne ulaşmak istedik ve Halil Kahraman'la birlikte Kepezbeleni'ne doğru yola çıktık.

''O AN ÖLDÜĞÜMÜZÜ DÜŞÜNDÜK''

Manavgat Barajı'na geldiğimizde baraj girişinde birkaç vatandaş gördük. Onlardan biri de Hasan Arslan'dı, o da oraya gitmek istediğini söyledi. Hasan Arslan'ı da aracımıza aldık, falezlerin arasından Kepezbeleni'ye ulaşmaya çalıştık. Manavgat Barajı'na doğru geri döndüğümüzde çok zor anlar yaşadık, ölümden döndük. Çünkü her ne kadar yangını söndürme işlemleri devam etse de çok büyük bir alan. Bulunduğumuz yerden geçerken, zaten çok girintili bir yol. Ağaçlar alev almış, bir yandan taşlar kayalar kopup yola düşüyor, bir yanda tamamen yol dumanla kaplı hiçbir şey göremiyoruz. O an öldüğümüzü düşündük. Verilmiş sadakamız var desek yerinde olur bence.

Yorumlar 1 yorum