GÜNDEM

AYD’den basın mensuplarına saldırıya kınama!

Anadolu Yayıncılar Derneği’nden son günlerde basın kuruluşları ve basın mensuplarına karşı yapılan saldırılara ilişkin açıklama geldi.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan basın mensuplarına karşı yapılan saldırılara ilişkin açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Kamuoyunu doğru bilgilendirme sorumluluğuyla hareket eden A Haber nedense sürekli olarak psikolojik saldırılara maruz kalıyor. Özellikle son dönemde basın mensuplarına yönelik yapılan saldırılar dikkat çekicidir.”

Son günlerde basın mensuplarına yönelik sözlü ve fiziksel şiddetin uygulandığını vurgulayan Burhan, "Özellikle İYİ Partililerin A Haber’e yönelik olarak ortaya koydukları tavır üzüntü vericidir. Niçin A Haber haberciliğinden rahatsız oluyorsunuz" diye sordu.

Burhan açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: "Bizler tarafsız objektif bakış açısı ile tüm basın emekçilerine yapılan bu tür çirkin saldırıları kınıyoruz. Kınamaya devam edeceğiz diyen AYD Başkanı Burhan, Bazı meslek kuruluşları ve yayın organları nedense batı medyasına gösterdikleri hassasiyeti yerli ve milli medyaya karşı göstermemektedir."

Yorumlar