TELEVİZYON

Akit TV'de skandal sözler:12-17 yaş arası süper kadın...

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, Akit TV'de 12-17 yaşın ilk çocuğu doğurmak için ideal olduğunu söyleyerek çocuk istismarını savundu. Özgüven'e sosyal medyada tepki yağdı.

Akit TV’deki "Derin Kutu" programında, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, 12-17 yaşındaki kız çocuklarının mükemmel vücutları olduğunu savunup "İstediğiniz doktora sorun, bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş" dedi.

“Kadın-erkek rolleri ve ilişkiler” konusunun tartışıldığı programda İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, canlı yayında çocuk istismarını meşrulaştırmaya çalıştı.

Muttalip Kutluk Özgüven’in ifadeleri şöyle:

"13 yaşında, hem aklen belli bir noktaya gelmiş, hem vücuden belli bir noktaya gelmiş bir insan sen '10 yıl boyunca çocuk doğurmayacaksın, kadınlığını yaşamayacaksın' diyorsun. Süpermen'i bilmem ama süper kadın diye bir ırk var. Bu da 13-16 yaş arasında. İstediğiniz doktora sorun, en üstün nitelikli insan bu yaşlardakiler... Hadi biraz büyütelim 12-17 olsun; çok muazzam rejenerasyon kabiliyeti var, vücudu mükemmel falan. Yani bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş."

Yorumlar