TELEVİZYON

Akit TV'de canlı yayında FETÖ kavgası! Mehmet Metiner stüdyoyu terketti

Merkez Partisi Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, “FETÖ diye bir örgüt yoktur” sözlerini canlı yayında tekrarlayınca, AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner stüdyoyu terk etti.

AKİT TV’de yayınalan Derin Kutu programına konuk olan AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner katılımcılar arasında yer alan Merkez Partisi Genel Başkanı Abdurrahim Karslı’ya FETÖ tepkisi gösterdi.

Tv100’’ün aktardığına göre; Programda Abdurrahim Karslı’nın hain 15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında attığı “FETÖ diye bir örgüt yoktur” şeklindeki sosyal medya paylaşımı ekrana getirildi. Mehmet Metiner bu paylaşımı ilk kez gördüğünü ve çok şaşırdığını söyleyerek Karslı’ya canlı yayında tepki gösterdi.

Bunun üzerine Karslı’ya dönüp tekrar “FETÖ terör örgütü yok mu yani” diye sordu. Karslı sözlerinin arkasında durunca Mehmet Metiner tepki göstererek, “Ben ilk defa görüyorum bu tviti. Bu sizin durduğunuz yeri kimi arkaladığınızı yeter sebeptir” dedi. Metiner’in bu sözleri üzerine Karslı “Tamam doğru” dedi.

Stüdyoyu terketti

Bunun üzerine iyice sinirlenen Metiner “Bu mesajı görseydim sizinle burada oturmazdım. Ben 16 Temmuz’u yaşan bir insanım. Benim yanımda arkadaşlarım öldürüldü. Ben izninizle kalkacağım. Bunu gerçekten görseydim hiç gelmezdim” diyerek stüdyoyu terk etti. FETÖ’nün İstanbul Üniversitesi’ndeki akademisyen yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 2016’da gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’ya bu kez programın sunucusu Sabri Balaman bir soru yöneltti. Suncunun “Fetullah Gülen Terörist midir değil midir” sorusuna Karslı, “Ben onu diyemem” yanıtı verdi. Sunucu bunun üzerine “Ben özür diliyorum, 251 insanımızın canına mal olmuş alçaklığa ben bu programı yapamayacağımı ifade ediyorum. Ben sizle aynı yayını yapamam” diyerek programı bitirdi.

Yorumlar