KİM KİMDİR

Fadime Özkan kimdir?

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunu olan ve şuan Star gazetesinde köşe yazarlığı yapan Fadime Özkan'ın hayatı merak ediliyor. Fadime Özkan kimdir daha önce hangi görevlerde bulunmuştur?

Fadime Özkan kimdir?

Şuan Star gazetesinde köşe yazarlığı yapan Fadime Özkan'ın hayatı merak ediliyor. Fadime Özkan kimdir daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Özkan'ın özgeçmişi:

Eskişehir doğumlu olan Fadime Özkan,  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunu. M.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsünde iletişim bilimleri dalında yüksek lisans yaptı.
Kanal 7’de yapımcı-yönetmenlik, Yeni Şafak’ta kültür-sanat editörlüğü ve yazarlık yaptı, kitap eki çıkardı.
2004-2019 yılları arasında haftalık siyasi-gündem röportajları yaptı, 2016 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından röportaj dalında ödüllendirildi.
Halen Star gazetesinde köşe yazarlığı, Ülke TV’de İnce Fikir programını yapıyor. Televizyonlarda siyaset yorumluyor.
2013 yılında hükümet tarafından oluşturulan Akil İnsanlar Heyetinde yer aldı ve Çözüm Süreci kapsamında PKK terörünün sonlandırılması için çalıştı.
Yemenimde Hare Var, Kral Şeffaf, Dil Yarası, Deneme Bir İki, 2007’den 2017’ye Hükümet Sistemi Tartışmaları adında yayınlanmış kitapları bulunuyor.