KİM KİMDİR

Ahmet Altan nereli eşi kimdir?

Ankara’da 1950 yılında doğan Ahmet Altan’ın tam adı Ahmet Hüsrev Altan’dır. Ahmet Altın'ın eşi ve çocuklarına ilişkin merak edilen bilgiler şöyle:

Ahmet Altan

Ahmet Altan kendisi gibi gazeteci yazar olan Mehmet Altan'ın ağabeyi, Çetin Altan'ın da oğludur. Bir süre Robert Kolej'e devam ettikten sonra Ankara Koleji'nde eğitimini sürdüren Ahmet Altan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ni kazandı. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı ayrılmak zorunda kaldığı ODTÜ'den sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Ahmet Altan'ın Nokta dergisinde başladığı köşe yazarlığı serüveni Hürriyet ve Güneş gazeteleri için yazdığı günlük yazılar yazdı. 

Ahmet Altan'ın medya kariyerinde dibe vuruşu ise Taraf Gazetesi oldu. FETÖ'nün TSK başta olmak üzere tüm kurumlara yaptığı operasyonda Taraf Gazetesi başrolde yer aldı. Ahmet Altan FETÖ ile olan bu flörtünü 15 Temmuz darbe girişimine kadar sonlandırmadı. Altan , FETÖ üyesi olmaktan tutuklandı ve cezaevine girdi. 10 yıl 6 ay hapis cezası alan Ahmet Altan, Kasım 2019'da cezaevinden çıktı.  

Ahmet Altan'ın çocukları

Ahmet Altan'ın çocukları Sanem Altan ve Kerem Altan babalarının izinden girip gazeteci oldular. Kerem Altan ismi haberciliğinden çok Defne Joy Foster'ın şüpheli ölümü ile gündem oldu. 

Ahmet Altan'ın eşi kimdir?
Ahmet Altan'ın eşi Gülnur Altan oyuncu Bülent Bilgiç'in kardeşi ve gazeteci yazar Hıncal Uluç'un da dayısının kızıdır. Ahmet Altan karısı Gülnur Altan ile lise ikinci sınıftayken kaçarak yıldırım nikahıyla gizlice evlenmiş.

Evlilikleri zorlu geçmiş ve 1972'de ilk çocukları Sanem Altan dünyaya gelmiş. 1980'de oğlu Kerem Altan dünyaya geldikten sonra o yıl Ahmet Altan eşinden ayrılıp ayrı bir eve çıkar. O günden sonra da çift boşanmasa da evililikleri kağıt üstünde kalır.