TV HABER

Zuhal Topal, 'şikayet'in de lideri oldu...

RTÜK'e evlilik programlarıyla ilgili şikayet yağdı... En çok şikayet edilen isim Zuhal Topal oldu...

Zuhal Topal, 'şikayet'in de lideri oldu...

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından yayınlanan son rapora göre, Zuhal Topal en çok şikayet edilen evlilik programı ve sunucusu oldu...

RTÜK, evlilik programlarının bu kadar çok şikâyet edilmesini “Ahlaki ve toplumsal değerler üzerinde yarattığı erozyon konusunda toplumda oluşan mutabakat” ile açıklıyor.

NE DİYE ŞİKAYET EDİYORLAR?

RTÜK raporuna göre bir ay içinde 11 bin 523 şikâyet arasında yine evlilik programları rekor kırdı. İzleyicilerin bu programlan şikâyet ederken, “Türkiye’de ve dünyada zulüm varken, böyle saçma programlarla insanları uyutmasınlar”, “6 yaşındaki çocuğum evlenmek istiyor”, “Türbanlı kızları çıkarmışlar, İslami obje kullanıyorlar, dinimizi yanlış tanıtıyor” ifadelerini kullanmaları dikkat çekti.

EV KADINLARI ŞİKAYETÇİ

RTÜK, televizyon yayınları ile ilgili şikâyetleri değerlendirdiği son Vatandaş Bildirimleri Aylık Raporu’na göre üst kurula toplam 11 bin 523 şikâyet iletildi. Ancak bu rakam ekim ayı rakamından yüzde 33 daha az. Ev hanımları yayınlardan en şikâyetçi olan grup. Ancak şikâyetçilikte ev hanımlarını üniversite öğrencilerinin takip etmesi dikkat çekti.

EN ÇOK ŞİKAYET EDİLENLER KİMLER?

En çok şikâyet alan evlilik programı Star TV’de yayımlanan “Zuhal Topal’la” adlı yayın oldu. Bunu, Show TV’de yayımlanan “Evleneceksen Gel” (Seda Sayan), Atv’de yayımlanan “Esra Erol’da” ve Kanal D’de yayımlanan “Kısmetse Olur” programları takip ediyor.

Rapora göre, sadece evlilik programları değil, genel olarak televizyon kanallarında yayımlanan programların içerikleri Türk aile yapısına ve kültürel değerlerine aykırı bulunuyor.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar