GÜNDEM

Zaman iddianamesine Aydınlık'tan sert çıkış

FETÖ’nün kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yönetici ve yazarlarının oluşturduğu 30 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame tamamlanarak, mahkemeye sunuldu...

Zaman iddianamesine Aydınlık'tan sert çıkış

FETÖ’nün kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yönetici ve yazarlarının oluşturduğu 30 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame tamamlanarak, mahkemeye sunuldu.

İddianamede Aydınlık Gazetesi’ne dair yapılan “FETÖ ile dirsek teması olduğu” suçlamasına, gazetenin genel yayın yönetmeninden çok sert yanıt geldi.

Zaman iddianamesinde “MİT Tırları Operasyonu’nun Planlanması ve FETÖ-PDY Medyası’nın Tutumu” başlıklı bölümde şu iddialar yer aldı:

 “(…) Bundan sonraki aşamada profesyonelce hareket ettiği anlaşılan FETÖ-PDY, yaptığı/yapacağı eylemlerin suç olduğunun farkında olduğu için genel olarak Hükümete muhalif çevreler aracılığıyla sansasyon yaratmayı hedefleyecektir. Bu uğurda FETÖ-PDY medyasının, yıllardır sözde yayın politikalarına, ideoloji ve görüşlerine karşı olduğu Cumhuriyet, Radikal ve Aydınlık gazeteleri dahil olmak üzere diğer medya kuruluşları ile dirsek temasına geçtiği anlaşılmaktadır. (…)”

İşte iddianamedeki bu suçlamaya, Aydınlık Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel yanıt verdi. Yücel Twitter hesabından şunları yazdı:

- Zaman gazetesi iddianamesi açıklandı. İddianamede Aydınlık'ın, FETÖ'yle dirsek temasında olduğu öne sürülüyor.

- Aydınlık'ı FETÖ'yle bağlantılı göstermeye çalışırsanız 'dirsek' bulamazsınız. İddianamede kanıt yok. Kanıtsız iddianame ciddiye alınmaz.

- FETÖ'yü soruşturan bir iddianame ne kadar inandırıcı olmak istiyorsa sırtını o kadar Aydınlık'a dayamak zorundadır.

- Aydınlık'a bakmadan FETÖ hakkında iddianame yazılamaz. Çünkü sizin daha birkaç yıldır peşine düştüğünüz örgütü biz 40 yıldır soruşturuyoruz.

- Aydınlık'ı FETÖ'yle irtibatlı gösterebileceğini düşünenler karşı karşıya geldiğimiz 300 dava dosyasının hesabını vermek zorunda kalır.

- Karanlıkta düşürdüğü anahtarını sokak lambası altında aramak hiçbir savcıya yakışmaz.

- Aydınlıkçıların tarihi FETÖ'yle dirsek dirseğe olma değil göğüs göğüse çarpışma tarihidir.

- Aydınlık'ı eline alarak okuyan FETÖ'yü bulur, karşısına alan,FETÖ'yle irtibatlı göstermeye çalışan gün olur önünde kendi iddianamesini bulur.

zaman

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar