GÜNDEM

Zafer Şahin'den Meral Akşener’e açık mektup

Takvim yazarı Zafer Şahin, bugünkü köşesinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e hitaben bir açık mektup kaleme aldı.

Zafer Şahin'den Meral Akşener’e açık mektup

Takvim gazetesi yazarı Zafer Şahin, bugünkü köşesinde Elmalı belediyesinde 1 ay önce bir çocukları olan ve belediyenin sözleşmeli personeli olarak çalışan bir çiftin aynı anda işten çıkarıldığını aktardı. Belediyenin İyi Partili Başkanı Halil Öztürk'ün şoförünün eşiyle aşk yaşadığı iddialarıyla gündeme gelen bir isim olduğunu hatırlatan Şahin, "Gündemi bu kadar yoğun bir başkanın 1 aylık anne ve babayı işsizliğe mahkum etmesi, bunun toplum vicdanında nasıl yankı bulacağını hesap etmemesi ihtimal dahilinde..." dedi ve "O sebeple ben doğrudan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e seslenmek istiyorum...." diyerek bir açık mektup yazdı:

Bir kadın, bir anne olarak lütfen bu drama sessiz kalmayın. Belediye başkanınız aslında anne ve babayı değil 1 aylık Arden bebeği açlığa mahkum ediyor.
Bu insanlar yıllardır o belediyede fedakarca çalışan emekçiler... Tek dertleri evlerine ekmek götürmek.. Minik yavrularının karnını doyurmak. Sanmayın ki bu sorun sadece Elmalı'da yaşanıyor. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra sırf AK Parti döneminde işe girdi diye sebepsiz yere ekmeğiyle oynanan on binlerce emekçi var. İşçilerin ardından sözleşmelileri kapının önüne koymaya başladılar. Aralık ayının son günü binlercesi daha aynı kaderi paylaşacak. Yeni yıla aileleriyle birlikte işsiz ve umutsuz olarak girecekler. Yazık değil mi bu insanlara? "Bizim iktidarımızda kimse yatağa aç girmeyecek" diyenler, belediyelerde işçi çıkarmayacağına dair şeref sözü verenler söylediklerini çabuk unuttu..

Yazının tamamı için tıklayınız

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar