GÜNDEM

Zafer Arapkirli attığı sabah namazı tweetiyle alay konusu oldu!

Cumhuriyet yazarı Zafer Arapkirli, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sabah namazı saatlerinin değiştirilmesini eleştireyim derken sosyal medyada dalga konusu oldu.

Zafer Arapkirli attığı sabah namazı tweetiyle alay konusu oldu!

Cumhuriyet yazarı Zafer Arapkirli, attığı tweet ile dalga konusu oldu. Takipçileri bile kendisine tepki göstermesine rağmen hata yaptığını kabul etmedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen talep sonrası sabah ezanı vakitlerini değiştirdi. 19 Kasım Pazartesi gününden (bugünden)  itibaren İstanbul'da sabah ezanı imsak vaktinde okunuyor, sabah namazı ise Ramazan ayındaki gibi ezandan yarım saat sonra kılınıyor.

Diyanet'in bu düzenlemesini eleştirmeye kalkan gazeteci-yazar Zafer Arapkirli alay konusu oldu. Olayı çarpıtan Arapkirli, "CaHaPe tek parti devrinde yapılsaydı bu, “Kâfir” ilan ederdiniz, İsmet Paşa’yı. “Ezan/namaz saatiyle” oynanır mı ya hu!... Cayır cayır yanacaksınız la, Cehennemde. Ey Cüppeli!.. Şunlara iki çift lâfın yok mu la?" diye tweet atınca takipçileri ona tepki gösterdi.

Sabah namazının imsak vaktinden güneş doğana kadar kılınabileceğini bilmeyen Arapkirli'nin bu mantık dışı eleştirine gelen yorumlardan bazıları:

Yorumlar