MEDYA KÖŞESİ

Yüksel Aytuğ yemek programlarını hedef aldı: Hepimizi şişirdi!

Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ, televizyonlarda sayıları giderek artan yemek programlarını ve içinde yemek geçen dizileri hedef tahtasına koydu.

Yüksel Aytuğ yemek programlarını hedef aldı: Hepimizi şişirdi!

Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ'un bugün kaleme aldığı yazıda hızla artan yemek programları vardı. "MasterChef'i izlerken kim bilir kaçıncı kez kendimi buzdolabının önünde buldum" ifadelerini kullanan Aytuğ, "İnsan ister istemez hamile gibi aşeriyor" dedi. 

İşte o yazı:

Özellikle MasterChef'i izlerken kim bilir kaçıncı kez kendimi buzdolabının önünde buldum. Öyle leziz yemekler, o kadar şahane tarifler ekrana geliyor ki, insan ister istemez hamile gibi aşeriyor.
Geçenlerde Meclis Obezite ile Mücadele Komisyonu da ekranlarda boy gösteren gurmelerden ricada bulunup, "Ne olur yemekleri ballandıra ballandıra anlatmayın" demişti. Konuyu, köşemize sürekli katkı veren okurlarımızdan Mustafa Kuzu da mercek altına almış. İşte tespitleri:
"Merhaba Yüksel bey, bugün size adeta bir restorana dönen televizyonu yazmak istiyorum. Hani yaz geldi, insanlar kilo verip plajlarda, sahillerde fit dolaşmak istiyorlar ya, bu kanallarla zor vallahi! Neden mi? Kanal D'yi açıyoruz, gündüz Gelinim Mutfakta programında kepçeler çarpışıyor. Akşam da Aşkın Tarifi dizisinde yemekler, yemekler... Dizi, kâra geçirilmek istenen bir restoran ve restoranın sahibini kendisine aşık etmeye çalışan bir şefin etrafında gelişen olayları anlatıyor. Show TV'nin Cam Tavanlar dizisi de restoran zinciri eksenli bir aşk hikayesini anlatıyor. Dizide birbirinden enfes etler pişiyor. Güzel sunumlar yapılıyor. İnsanın kalkıp deneyesi geliyor. FOX kanalında Şef Akademi programı başladı....

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar