GÜNDEM

Yüksel Aytuğ, haber ajanslarına seslendi: Şu magandaları haber yapmayın!

Sabah yazarı Yüksel Aytuğ, trafikte magandalık yapanların haberleştirilmesine kızdı ve ajanslara seslendi.

Yüksel Aytuğ, haber ajanslarına seslendi: Şu magandaları haber yapmayın!

İşte Yüksel Aytuğ'un trafiği birbirine katan magandalarla ilgili sözleri:

Haber, İhlas Haber Ajansı tarafından servis edildi. Aynı gün içinde dört ayrı trafik magandası İstanbul'un çeşitli yerlerinde motosikletlerini tek teker üzerine kaldırıp sözde 'şov' yapmışlardı. Bizim atv Haber de dahil, neredeyse tüm haber bültenleri bu görüntüleri kullandı. Sözde, olayın tehlikelerine değiniyorlardı. Gelin görün ki, trafiği tehlikeye düşürmenin bizim kanunlarımızdaki ceza bedeli birkaç yüz liraydı.

O magandalar üç kuruş verip haber bültenlerine çıkmaya zaten dünden razıydılar. Haber sorumlularımız bilmeden ya da 'haber ve görüntü kıtlığından' onların şov amaçlarına kendi ekranlarını da alet etmişlerdi. Bu köşede bin kere yazdım. Motosikletini tek tekerlek üzerine kaldıranları, makas atanları, otomobili hareket halindeyken şoför mahallini terk edip göbek atanları, direksiyonu 6 yaşındaki çocuğuna emanet edenleri göstermeyin.

Onlara, akşam kahvehanedeki arkadaşlarına "Gördünüz mü, şovumu tüm Türkiye'ye seyrettirdim" dedirtmeyin. Onları, diğer potansiyel trafik magandaları için örnek ve idol haline getirmeyin. Lütfen magandaların gönüllü reklam ajansı olmayın!

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar