GÜNDEM

Yıldıray Çiçek: HD(P)KK, CHP’nin oksijen tüpüdür!

Türkgün gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek, CHP’nin son yedi yıldır HD(P) KK ile çok açık bir ittifakı olduğunu belirtti ve "HD(P)KK, CHP’nin oksijen tüpüdür!" dedi.

Yıldıray Çiçek: HD(P)KK, CHP’nin oksijen tüpüdür!

Türkgün gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek, CHP'ni örtülü bir şekilde HDP ile olan ittifakını yazdı.

CHP'nin geçmişten günümüze HDP ve türevlerine verdiği desteği örnekleri ile anlatan Çiçek, "HD(P)KK, CHP’nin oksijen tüpüdür!" dedi. 

İşte Yıldıray Çiçek'in yazısı:

 CHP’nin son yedi yıldır HD(P) KK ile çok açık bir ittifakı vardır. CHP âdeta CH(P)KK olmuştur. Elbette çok geçmişe gidersek terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HEP’i de Meclise sokan CHP’nin uzantısı SHP’dir.

          Son yedi yılda HDP ile ittifak girişimini ilk 2014 yerel seçimlerinde denemişlerdi. Bunu da HDP’li Sırrı Süreyya Önder “2014 yılında Kemal Kılıçdaroğlu bize geldi. HDP ile ittifak yapalım bunu kimse duymasın dedi” şeklinde deşifre etmişti. Tam manasıyla bir ittifak olmasa da sıcak temel atılmıştı. Bir yıl sonra da 7 Haziran 2015 genel seçimleri oldu. CHP o zaman da “Her CHP’li evden HDP’ye birer oy kampanyası” başlatmıştı. Murat Özçelik gibi bazı CHP Genel Başkan Yardımcıları da bu kampanyayı abartarak “Ailece HDP’ye oy verdik” itirafında bulunmuştu. CHP’nin Çanakkale Belediye Başkanı “HDP barajı aştı” diye vatandaşa pilav dağıtmıştı. CHP’nin içine HDP öyle kaçmıştı ki, HDP’nin başarısı için CHP’liler âdeta seferberlik başlatmıştı.

          7 Haziran 2015 seçim sonuçlarında AKP kan kaybedip, hükümeti tek başına kurma gücü olmayınca CHP’liler bu sefer HDP ile koalisyon kurmak için âdeta topyekûn seferberliğe koyuldular. Utanmadan, yüzleri kızarmadan “CHP-MHP-HDP” birlikteliğinden oluşacak koalisyon çağrılarında bulundular.

          Atatürkçü geçinen medyadaki bazı şerefsizler bu koalisyonun kurulması için âdeta kendilerini parçalamıştı. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’den her girişimde bulunduklarında hak ettikleri cevabı aldılar ama bir türlü bundan vazgeçmediler.

Yazının tamamı için tıklayın...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar