TELEVİZYON

Yeniçağ yazarı Burhan Ayeri: TRT ekranlarında habercilik dersi

Yeniçağ gazetesi yazarı Burhan Ayeri, TRT'yi Sakarya'daki fabrika patlaması sonrası yaptığı habercilikten dolayı kutladı.

Yeniçağ yazarı Burhan Ayeri: TRT ekranlarında habercilik dersi

Sakarya'nın Hendek ilçesinde yaşanan fabrika patlaması sonrası yayın yapan TRT'ye Yeniçağ yazarından övgü geldi. 

İzlediği iki ayrı haber bültenine tam not veren Burhan Ayeri, TRT ekranlarından habercilik dersi başlıklı bir yazı kaleme aldı. 

İşte o yazı:

Hendek'deki patlama faciasını saat 11.05'de duyduk. Hem de bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ağzından. Tesadüfen TRT'de canlı yayındaydı. Hemen devreye girip gerekli yönlendirmeleri yaptı. Sonrasında ise TRT'nin başarılı haberciliğine şahit olduk. Seri patlamalarla birlikte TRT Haber, maytap fabrikasıyla ilgili olay yeri ve olay hakkında elde ettiği ilk bilgilerin aktarıldığı bir yayın başlattı. Facia öyle böyle değildi, ölü ve yaralı sayısıyla ilgili duyurulan ilk rakamlar dehşet vericiydi.

Bu maytap fabrikası, depolarındaki 110 ton patlayıcıyı moral boza boza peşpeşe infilaklarla gökyüzüne boşalttı. Bölgeden durumu aktaran TRT'nin bayan muhabiri bu görevini mükemmel şekilde yerine getirdi. Daha önce de aynı yerde 2009-2014 yıllarında toplam 4 patlama ve 2 can kaybı olduğunu ifade etmekten kaçınmaması da dikkatimi çekti. Özellikle stüdyodaki tecrübeli bayan sunucu da işinin hakkını verdi. Görevi devrettiği arkadaşı da aynı mükemmellikteydi. Böyle başarılı bir ekibi bünyesinde bulundurduğu için TRT'yi de kutluyorum.

Yazının tamamı için tıklayın 

TRT
Yorumlar