GÜNDEM

Yeni Şafak yazarı ve Spor Bakanı arasınsa gergin anlar

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, konferans salonunda kendisini ziyaret eden Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a tepki gösterince bir anda ortalık buz kesti. İkili arasında yaşanan diyalog ise kameralara yansıdı...

Yeni Şafak yazarı ve Spor Bakanı arasınsa gergin anlar

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, Siirt'te verdiği konferansta kendisini dinlemeyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a tepki gösterdi. 

“Ne oldu, hayırdır ya?” diye soran Bakan Kılıç'a, Kaplan'ın yanıtı “Adam gelir dinler. Dolaşıyorsunuz, Yusuf Kaplan konuşuyor. Abuzittinin birisi değil ki. Adam 5 dakika dinler, 10 dakika dinler” oldu.

OLAY NASIL OLDU?

Sabah helikopterle Siirt Kurtalan ilçesine giden Bakan Kılıç, burada muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle kahvaltıda buluştu. 
Bakan Kılıç ve yanındakiler daha sonra Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan’ın imza kampanyası çerçevesinde konferans verdiği salona girdi.Bu sırada kürsüde konuşma yapan Yusuf Kaplan’ın yanına giden Bakan Kılıç, “Nasılsınız hocam, iyi misiniz” diye sordu. Yusuf Kaplan'ın “İyiyim, neredesin abi ya” demesi üzerine Bakan Kılıç, “Öyle bir şey yaptın ki ben gideyim hemen ha.. Valla ben hemen çıkayım” dedi. Yusuf Kaplan'ın Kılıç'a tepkisi ise “Tabii ki git abi. Ne işin var ya” oldu.

Kısa süre duraksayan Bakan Kılıç, “Ne oldu, hayırdır ya” diye soru sordu. Kaplan, “Adam gelir dinler. Dolaşıyorsunuz, Yusuf Kaplan konuşuyor. Abuzittinin birisi değil ki. Adam 5 dakika dinler, 10 dakika dinler” ifadesini kullandı.

Bunun üzerine Bakan Kılıç, “Peki, tamam, ben anladım hocam. Kusura bakmayın rahatsız ettik sizi” diyerek konferans salonundan ayrıldı.

YUSUF KAPLAN TWITTER'DAN NE YAZDI?

Yaşananların ardından Yusuf Kaplan önce tepkili bir tweet attı ve "1 ton korumayla konferans salonuna dalınmaz. Mesele Yusuf Kaplan değil, fikrin haysiyetidir. Dünyayı tekmeleyen birine yapılanlar ibreklik" yazdı. 

yusuf kaplan

Yusuf Kaplan ardından bu tweeti silerek yerine "Kalp kıracak biri değilim Yapılan hoş değildi. Fitneciler tepinmesin! @ackilic76 benim kardeşimdir Kameraları farketmedim Özür dilerim" yazdı.

yusuf kaplan


ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 1 yorum