MEDYA KÖŞESİ

Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk'ten Bahçeli'ye itiraz!

"Sayısız iftiranıza teşekkür ederim” diyerek uzun bir liste yayınlayan Bahçeli'ye, Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk bugünkü köşesinden cevap verdi.

Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk'ten Bahçeli'ye itiraz!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sayısız iftiranıza teşekkür ederim. Hayret verici ithamlarınıza teşekkür ederim. Şaşırtan isnatlarınıza da teşekkür ederim. Sizin gibiler olmasa hakikat, haysiyet, doğruluk, adamlık, ahlak, insanlık nasıl seçilir, ayırt edici vasfını nasıl gösterirdi! Bu nedenle şükranlarımı sunuyorum, var olun diyorum. Ne yaptınızsa başaramadınız, nitekim Milliyetçi Hareket Partisi’ni yıkamadınız." mesajının altına aralarında gazeteci, yazar ve anket şirketi sahiplerinin olduğu onlarca isim sıraladı. O isimlerden biri olan Kemal Öztürk bugünkü köşesinden Bahçeli'ye cevap verdi. 

Bunun insanların işini, aşını tehlikeye sokacak bir ilan olduğunu söyleyen Öztürk "Çok yadırgadım ve yakıştıramadım." ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ’NİN GAZETELERE VERDİĞİ İLAN

MHP lideri Devlet Bahçeli adıyla ve fotoğrafıyla dün gazetelere bir ilan verildi. Benim de adımın olduğu, onlarca gazeteci, yazar, akademisyen, kamuoyu araştırmacısı seçim öncesinde MHP’nin “parçalanması” için yoğun çaba harcadığı iddia edildi ve kınandı. Şahsen benim böyle bir amacım, hedefim asla olmadı. Suçlamayı reddediyorum.

Seçimlerden hemen sonra, böyle bir ilanla kişilerin hedef gösterilmesi, ne toplumsal barışa, ne huzura, ne de sükunete katkı sağlar. İnsanların can güvenliğini, işini, aşını tehlikeye sokacak bir ilandır bu. Çok yadırgadım ve yakıştıramadım.

 

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar