DİZİ DÜNYASI

Yeni Akit yazarı Ali Osman Aydın'dan Süleyman Soylu'ya Çukur desteği

"Lanet bir dizi" çıkışı ile Çukur'u eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya bir destek de Yeni Akit yazarı Ali Osman Aydın'dan geldi.

Yeni Akit yazarı Ali Osman Aydın'dan Süleyman Soylu'ya Çukur desteği

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gençleri zehirlediği söylediği Çukur dizisi için "Lanet bir dizi" ifadesini kullanmıştı. 

Medya dünyasında çok sık yer alan bu konuda eleştiren de destek çıkanlar da oldu. Büyük desteklerden biri de sık sık köşesinde Çukur ile ilgili eleştirilerde bulunan Yeni Akit yazarı Ali Osman Aydın'dan geldi.

"Nasıl desteklemem!" diyen Aydın da İçişleri Bakanı gibi Çukur dizisinin gençleri zehirlediğini ifade etti. 

İşte Ali Osman Aydın'ın yazısı:

İ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye Afet Müdahale Planı Değerlendirme Toplantısı’nda kürsüye çıktı ve şunları söyledi: “Lanet bir dizi var ‘Çukur’ diye. Bir de ‘Adana Sıfır Bir’ diye dizi var. İkisinin etki alanı kadar etki alanı oluşturamıyorsak yandık. Bu iki dizi çocuklarımızı zehirliyor.”

Bakan Soylu’yu bu sözlerinden dolayı eleştirenler oldu.

Bense kendisini tebrik ediyorum. Nasıl etmem?

Bu köşeyi sürekli okuyanlar diziyi izlememişlerse bile artık ezberlemişlerdir “Çukur” adını. Onu sürekli anmamızın nedeni dizinin içerdiği abartılı şiddet sahneleri ve başrollerinin neredeyse tamamının bir birinden karanlık katillerden oluşması... İstiyoruz ki aileler bu dizi için ekran karşısına oturduklarında, özellikle yanlarında evlatları varsa daha ihtiyatlı olsunlar. Çocukları küçükse kesinlikle izletmesinler… Çünkü insan dediğimiz yapı, özellikle de bizim gibi daha az okuyan toplumlarda görerek öğreniyor. Bu açıdan Bakan sonuna kadar haklı, bu diziler “çocuklarımızı zehirliyor…”

Bir siyasinin, halkı ilgilendiren çok önemli bir konuda konuştuğu için bu kadar sert bir şekilde eleştirilmesini doğru bulmuyorum. Elbette eksik bıraktığı dizileri hatırlatabilirsiniz ki biz burada hepsi uzun bir liste olabilecek o dizileri sık sık yazıyoruz. (Yanlış anlamaların önüne geçmek için o konuşmada diğer şiddet içerikli dizilerin en popülerlerinden bir kaçının adı da geçmeliydi tabii.) Fakat eleştirenler böyle yapmadılar. Oysa halkla her gün kanaatlerini paylaşan gazetecilerin, halka olan sorumluluk duygularının siyasilere olan öfkelerinden büyük olması gerekir.  

Yazının tamamı için tıklayın...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar