GÜNDEM

Yeni Akit Gazetesi Yayın Yönetmeni öldürüldü...

Yeni Akit gazetesinin yayın yönetmenliği görevini yürüten Kadir Demirel, evinde damadı tarafından bıçaklanarak öldürüldü...

Yeni Akit Gazetesi Yayın Yönetmeni öldürüldü...

Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kadir Demirel, tartıştığı damadı tarafından evinde damadı tarafından bıçaklanarak öldürüldü...

Damat Cemil Yavuz Karanfil, aynı olayda araya girmeye çalışan eşi Esma Karanfil'i de ağır yaraladı.

GELEN TELEFONLA "ACİL İŞİM ÇIKTI" DİYE GAZETEDEN EVE GİTTİ..

Olay, İstanbul Başakşehir 4. Etap'ta dün akşam saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, saat 17.30 sıraralında gazetenin Halkalı'daki Binasında çalışırken Kadir Demirel'e telefon geldi. Kızı ile damadının tartıştığının haber verildiği telefon üzerine Demirel, 'Acil bir işim çıktı diyerek' gazeteden çıktı.

KIZININ EVİNE GİTTİ, ARALARINI DÜZELTMEK İSTEDİ...

Damadı ile kızının oturduğu adrese giden Kadir Demirel, çiftin arasını düzelmek için damadıyla konuşmaya başladı. Henüz belirlenemeyen bir nedenle ikili arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Cemil Yavuz Karanfil, eline geçirdiği bıçakla kayınpederi Kadir Demirel'i sol karın boşluğundan bıçakladı. Bu sırada babasını kurtarmak için araya giren Esma Karanfil de bıçakla yaralandı.

KATİL DAMAT ÖNCE KAÇTI SONRA TESLİM OLDU

Damat Cemil Yavuz Karanfil, olayın ardından kaçarak izini kaybettirdi. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, Kadir Demirel'in olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Ekipler, Esma Karanfil'i ambulansla Bağcılar'daki özel bir hastaneye kaldırdı. Durumunun ağır olduğu öğrenilen Esma Karanfil burada ameliyata alındı. Damat Cemil Yavuz Karanfil'in olayın ardından polise giderek teslim olduğu öğrenildi.

Cumhuriyet savcısı ve polisin olay yerindeki çalışmaları sürüyor. İncelemelerin ardından Kadir Demirel'in cesedi Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldı.


Kadir Demirel'i öldüren katil damat Cemil Yavuz Karanfil...

AKİT CAMİASI EVE AKIN ETTİ... CENAZE ADLİ TIPA KALDIRILDI...

Kadir Demirel'in cenazesi, savcılık incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere ambulansla Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Bu arada haberin duyulmasının ardından Kadir Demirel'in eşi Gülseren, oğlu Fatih Demirel, diğer kızı Sümeyye Urhan ile yakınları ve Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi olay yerine geldi.

Olayın gerçekleştiği evin bulunduğu siteye gazetecilerin girişine izin verilmedi.


Kadir Demirel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile birlikte son Brüksel gezisine de katılmıştı.

7 AY ÖNCE BOŞANMA DAVASI BAŞLAMIŞTI, EVDEN UZAKLAŞTIRMASI VARDI

Kadir Demirel'in eniştesi olduğunu söyleyen Ömer Faruk Tuncer, "Ailede bir sorun vardı ama bu dereceye geleceğini bilmiyorduk. Uzaklaştırması vardı damadın. Eve doğru dürüst gitmiyordu, bazı tartışma yaşanıyordu. Zaten boşanma davasına çıktılar 7 ay önce. Ama sonuç bu olacağını bilmiyorduk. Bir telefonlaşma olmuş evde buluşma oluyor.Kızı babasına haber veriyor öyle geliyorlar. Suç aletini de yanında götürmüş komşular çıkmış 'Müdahale etmeyin' demiş merdivenlerden inmiş. Büyük bir bıçakmış, çıkarken elindeymiş. Teslim oldu diyorlar ama bilmiyoruz" dedi.

"KIZIMLA İLGİLİ BİR SORUN VAR, HALLEDİP DÖNECEĞİM..."

Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan da "Kadir Ağabeyimizi kaybettik. Çok kıymetli birisiydi Hasan Karakaya'dan sonra geldi. Bir yıldır görevdeydi. Elim hadise akşam gerçekleşmiş. Akşamüzeri konuştuk en son gazeteye gelmeden önce kızıyla ilgili bir sorun olduğunu, halledip döneceğini söylüyordu. Sonrasında maalesef öğrendik. Damadıyla ciddi bir sıkıntı yaşamışlar. Bir cinnet hali.. Damadı Kadir Ağabeyimizi katletmiş kızını da yaralamış. Kendi halinde naif, beyefendi bir kişiliği vardı. Allah rahmet eylesin" diye konuştu.

Doğan TV Ankara Temsilcisi Hakan Çelik de sosyal medya hesabından yaptığı paymaşımda Kadir Demirel ile en son saat 19.00 sularında telefonla konuştuğunu belirtip, "Ailevi sıkıntım var dedi. Az önce vefat haberini aldım" dedi...

KADİR DEMİREL KİMDİR?

1961 yılında Niğde’de doğdu. İlkokulu Kayseri’nin Yeşilhisar kazasında, İmam-Hatip Lisesini Niğde’de, üniversiteyi de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu.

Fakültedeyken Milli Gazete’de işe başladı. 5 yılı aşkın bir süre Milli Gazete’de çalıştıktan sonra Sabah’a geçti ve oradan askere gitti.

Askerlik dönüşü Zaman Gazetesi’nde işe başladı. Orda politika editörlüğü, Avrupa yayın sorumluluğu, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve gazetelerinin yayımlanmasında öncülük etti; 1998 yılında Moskova Zaman’da Genel Yayın Yönetmenliği yaptı.

2000 yılında Zaman’dan ayrılan Demirel, Yeni Şafak Gazetesi’nde 5 yılı aşkın süre Yazı İşleri Koordinatörü, 8 yıl da Bölge Haberleri Müdürü olarak görev yaptı.

2014 Kasımı’nda Yeni Şafak’tan ayrıldı. Aynı ay içinde Yeni Akit’te Yazı İşleri ve Yayın kurulu Üyesi olarak göreve başladı.

14 Mart 2016’da ise Yeni Akit’te Genel Yayın Yönetmeni oldu. 

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 1 yorum