KULİS

Yeni Akit AK Parti ve gazetesini eleştiren yazarını sansürledi

Yeni Akit gazetesi, geçen hafta, AK Parti'ye, Yeni Akit gazetesine ve Ak Parti'ye yakın medyaya sert eleştirilerde bulunan Faruk Köse'nin bugünkü yazısını yayınlamadı.

Yeni Akit AK Parti ve gazetesini eleştiren yazarını sansürledi
GAZETECİLER.COM - Yeni Akit gazetesi, geçen hafta, Erdoğan Kabataş için yarı özür dilemeleli diyen, AK Parti'ye, Yeni Akit gazetesine ve Ak Parti'ye yakın medyaya sert eleştirilerde bulunan Faruk Köse'nin bugünkü yazısını yayınlamadı.
Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Köse, “Akit'te bugünkü yazım yayımlanmadı. Telefon edip nedenini soranlara verecek cevabım yok. Çünkü bana herhangi bir bildirimde bulunan olmadı. Bende kayıtlı olmayan aramalara cevap vermeyeceğim, aramayın. Yazının niçin yayımlanmadığını bilmiyorum. Çünkü bana bildirimde bulunulmadı.” ifadelerini kullandı.

Akit yazarı: Erdoğan Kabataş tacizi için yarı özür dilemeli!


YAZISINI TWITTERDAN YAYIMLADI

Akit tarafından yayınlamayan “Bir fasık size haber getirirse doğruluğunu araştırın” başlıklı yazısının da twitter hesabından yayınlayan Köse, Kuran'ı Kerim'den örnekler vererek bir fasık ve kafirin getirdiği habere hemen inanmanın İslam dinine göre doğru olmadığını anlatıyor.

Akit yazarı Faruk Köse: Akit'in seçimde parti bülteninden farkı yoktu

MÜRTEDE BİLE TÖLERANS GÖSTEREN İSLAM...

Yayınlanmayan yazısında Köse şu ifadeleri kullanıyor: “Mürtede bile tölerans gösteren İslam var; ama Müslümanlar, aslını-esasını dinlemeden, araştırmadan Müslüman kardeşlerini hemen hedef koyabiliyorlar. “Yargısız infaz”da bulunabiliyorlar. Birbirlerine “hata yapma hakkı” da “meramını ifade hakkı” da “işin aslını izah etme hakkı”da vermeden “düşman safı'na itekleyebiliyorlar. Hem de İslam'ın, “size bir fasık haber getirdiğinde araştırmadan inanmayın” ilkesini dikkate almadan..

Yakın zamanda T24 İnternet sitesine röportaj veren Faruk Köse, AKP iktidarına sert eleştirilerde bulunmuştu. Köse, “CHP iktidarda olsa, Müslümanlar bu kadar yozlaşmadı; başı kapalı, kıçı açık ahlaksızlar türedi” demişti.

Yeni Akit yazarı Faruk Köse ‘Bir Fasık Size Haber Getirirse Doğruluğunu Araştırın’ adlı köşe yazısında  ‘Ey iman edenler, eğer bir fasık, size bir haberle gelirse, onu 'etraflıca araştırın.' Yoksa cehalet sonucu, bir kavme kötülükte bulunursunuz da, sonra işlediklerinize pişman olursunuz.’ Hücurat süresi 6’ın ayeti ve tefsirinin yer aldığı bir yazı yazdı.

İŞTE AKİT'İN SANSÜRLEDİĞİ O YAZI

Gazete yazıyı herhangi bir açıklama yapmadan yayımlamadı. Faruk Köse twitter adresinde yaptığı açıklamada gazete yönetiminin yazıyı neden yayımlamadığını kendisine söylemediğini belirtti.

İşte Yeni Akit’in yayınlamadığı o yazı: