RÖPORTAJ

Yazmayı bırakıyorum demişti kitap çıkardı

Yazarlığı bıraktığını açıklayan Emrah Serbes, yeni kitabı Müptezeller için Hürriyet'ten Uğur Vardan'a röportaj verdi.

Yazmayı bırakıyorum demişti kitap çıkardı

Emrah Serbes, bir süre önce Twitter adresinden,"Yazarlığı bıraktım. Her gün çocukların öldürüldüğü bu ülkede ne yazabilirim. İki sene sadece boksla ilgileneceğim" diye yazmıştı.

Uğur Vardan'ın "Ne kadar sürede yazdın?" sorusuna da yanıt veren Serbes, "Tam olarak bilmiyorum. Çünkü kesik kesik yazdım. 2015 başında başladım diyelim, 2016 Eylül gibi bitti. Bir buçuk yılı biraz geçmiş gibi" dedi. 

Vardan'ın "Şu Twitter’dan yazdığın, 'Yazarlığı bıraktım, iki sene sadece boksla ilgileneceğim' meselesine de bir uğrasak..." sözlerine de yanıt veren Serbes şunları söyledi:

"Bir akşam oturuyorum, moralim bozuk. Biraz da içmişim. 'Ne yapıyorum, niçin yazıyorum' dedim. Derin düşüncelere daldım. 'Bundan sonra neler yapacağım hayatımda' diye bir düşünce harbi içindeyim. Öyle bir tweet attım. Bunu herkes hayatında yapıyor. Hatta her gün yapıyor, onlarca kez falan. Bu, biraz da normalden fazla dikkat çekti. Tamam, bu benim yanlışım. Yazarlığı bırakabildim mi, hayır. Bir hafta sonra tekrar yazmaya başladım. Boks meselesi de bu hayatta çok dayak yiyince köşemize çekildik. Artık evde kendi kendime çalışıyorum! Şöyle özetleyeyim: Herkes bu hayatta iyi bildiği işi yapmalıdır. Benim de iyi bildiğim iş, yazmak."

emrah serbes

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 1 yorum