POLEMİK

Yalçındağ gitti, Vuslat geldi, ByLock haberi geldi...

Takvim Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler, Hürriyet'in tartışılan ByLock haberi ile Mehmet Ali Yalçındağ'ın Doğan Grubu CEO'luğu görevinden alınması arasındaki bağlantıyı sorguladı...

Yalçındağ gitti, Vuslat geldi, ByLock haberi geldi...

Hürriyet gazetesinin İsmail Saymaz imzalı ByLock röportajıyla ilgili tartışma giderek alevleniyor...

Takvim gazetesi Genel Yayın Yenetmeni Ergün Diler, İsmail Saymaz'a değil ama Hürriyet'e fena halde yüklendi.

Hürriyet'in haberinin bir operasyon olduğunu, Hürriyet'in aslında her dönem darbelerden yana tavır takındığını ve içinde olduğunu savunan Ergün Diler, ByLock manşeti ile Mehmet Ali Yalçındağ'ın Doğan Grubu CEO'luğundan gönderilmesi arasında bağlantı olduğunu savundu.

"Kim bilir belki de Mehmet Ali Bey Hürriyet'te yayın ekibini değiştirecekti. Ama bir güç buna izin vermedi." diyen Ergün Diler, Vuslat Doğan Sabancı'nın İslamofobi toplantıları için ABD'ye gitmesiyle ByLock haberi arasında bağlantı olduğun" savundu.

Diler, "Vuslat Hanım'ın ABD'ye gitmesi ile HÜRRİYET'in New York'ta BYLOCK'un sahibini bulması tamamen tesadüftü! Hayat böyledir. Tesadüfler garip bir şekilde dikkat çekicidir! (...) Hürriyet'in bu manşetle '15 TEMMUZ'un arkasında FETÖ yoktur' demesinin de VUSLAT HANIM'ın Amerika seyahati ile hiçbir ilgisi yoktur!..?" değerlendirmesi yaptı..

İşte Ergün Diler'in yazısından bazı bölümler:

OPERASYON HÜRRİYETİ...

Kendisini önemli ve büyük gazete olarak tanıtan HÜRRİYET yıllarca yaptığı operasyonlardan birine daha imza attı. Medya ile meslekdaşlarımız ile ilgili yazı kaleme almayı pek sevmem. Okuyucunun hoşuna gittiğini de pek düşünmem.
Kısır tartışmaların ülkeye bir şey kazandırmadığı da ortada. Ama şimdi konu değişik mi değişik!

HÜRRİYET eski Türkiye'nin alışkanlıklarından gitmeye devam ediyor. Sonuç alacakları yok ama HUYLU HUYUNDAN VAZGEÇMİYOR!

(...) 

Bitmedi, devam...

HÜRRİYET gazetesi New York'a gitti. BYLOCK'un sahibini buldu!
Gazeteci arkadaşımıza bir şey söylemek istemem. İştahla kalkıp oraya gidiyor ve işini yapıyor. Buna saygı duyarım. Ama iş tamamen yanlış!

Çünkü kendisinin karşısına çıkan DAVID KEYNES , yani ALPARSLAN DEMİR, bir FETÖ'cü. Kendisinden önce pek çok gazeteciyi arayıp HÜRRİYET'e yazdırdıklarını yazdırmak istedi. Kimse gitmedi. Sanırım en son HÜRRİYET MUHABİRİNE ulaştı. O da ikna oldu.

Gitti. İşini yaptı. Tabii soru sormadan dönmüş olması çok ilginç! Belli ki arkadaşımız bu ilişkilerin dışında. Yeterli bilgiye sahip değil. Ne TARKİM'i ne FARUK Bayındır'ı ne de bu izlerin gittiği yerleri biliyor! İŞTE ENSESİNDEN FOTOĞRAFINI YAYINLADIKLARI ALPARSLAN DEMİR, polis ile suça karışan ATALAY CANDELEN 'in en has adamı! Belki de ortağı! Yani karşımızda bir kriminal isim var! Ve çizdikleri senaryoyu HÜRRİYET üzerinden yayma operasyonu var!

HÜRRİYET GAZETESİ , aldığım bilgilere göre, yayın kurulunun itirazına rağmen bu haberi MANŞETTEN YAYINLADI! Koca koca sayfalar ayırdı. İçinde soru olmayan röportajla önce MİT'e darbe vurmaya kalktı! Ama bu yapılması bambaşka bir amaca hizmet ediyordu!

Şimdi oraya gelelim...

Biraz daha açarak ilerleyelim...

HÜRRİYET'te geçtiğimiz günlerde aile içi bir operasyon yaşandı! Mehmet Ali Yalçındağ uzaktan gelmeyen bir hamle ile indirildi! Kim yaptı, neden yaptı bilemem! Ama taşın uzaklardan gelmediği izlenimi çok kuvvetli! Kim bilir belki de Mehmet Ali Bey Hürriyet'te yayın ekibini değiştirecekti. Ama bir güç buna izin vermedi.

MAİLLERDEN GİTTİ! SİBER SUÇ YİNE!

Devam...

(...)

Vuslat Hanım'ın ABD'ye gitmesi ile HÜRRİYET'in New York'ta BYLOCK'un sahibini bulması tamamen tesadüftü! Hayat böyledir. Tesadüfler garip bir şekilde dikkat çekicidir!

Brooklyn Köprüsü altında verilen poz'un Hürriyet'te manşet olmasının da bir tesadüften öte anlamı yoktur! Hürriyet'in bu manşetle "15 TEMMUZ'un arkasında FETÖ yoktur" demesinin de VUSLAT HANIM'ın Amerika seyahati ile hiçbir ilgisi yoktur!

Devletin gazetesi olarak kendini sunan HÜRRİYET'in hangi devlet adına kendi devletine saldırdığının da cevabı yoktur!

Belki arayan bulur!

HÜRRİYET, New York'a giderek TARKİM'in içinden çıkan ve hala o ekiple birlikte çalışan ALPARSLAN DEMİR'i bulmuştur. Daha doğrusu DEMİR onları bulmuştur!

Amaç "15 TEMMUZ'U FETÖ YAPMADI" demektir!

ANCAK DAHA ÖNEMLİ BİR AMAÇ VARDI!

Tayyip Erdoğan'ın BAŞKANLIK SİSTEMİ ÖNERİSİNE en büyük destek MHP lideri Devlet Bahçeli'den gelmiştir. İŞTE UZAKLARDAKİLER bundan rahatsız oldu. VUSLAT HANIM'ın oralara gidip bilmediği konularda konuşması, ense tıraşı gösterilen FETÖ'cünün manşet yapılması, 15 Temmuz ile Pensilvanya'nın birbirinden ayrı gösterilmesi tek bir amaca hizmet ediyordu!

HÜRRİYET O MANŞETLE yani BYLOCK ile BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞI İSYAN BAYRAĞI AÇTI!

Bunu da FETÖ'den destek alarak başlattı...

HÜRRİYET budur!

Ansiklopediler yetmez anlatmaya...

Eski Türkiye'de yaşamadıkları halde alışkanlıklarından kurtulamıyorlar...

Hem aile içinde hem de DEVLETİN BAŞINDA operasyona kalkıyorlar...

Gidecekleri bir yer yok! Alacakları bir sonuç yok... Ama TARKİM'den Pensilvanya'ya,

Emniyet'ten HÜRRİYET'e, Vuslat Hanım'dan Aydın Bey'e, Faruk Bayındır'dan Atalay Candelen'e, David Keynes'ten yani Alparslan Demir'den YALÇIN AYASLI'ya ve oradan da FETÖ avukatı Halil İbrahim Koca'ya kadar uzanan bir yol var...

DEVLETİ daha doğrusu TÜRKİYE'yi kimseye bırakmak istemeyen büyük bir güç ve ağ var!

Pensilvanya, FETÖ burada aracı.

Kullanılan! Bugün onlar, yarın bir başkası...

HÜRRİYET darbeye karşıydı! Siz öyle mi sanıyorsunuz!

Sakın yanılmayın!

Kuruldukları günden bu yana DARBENİN içinde hep onlar vardı!

Sadece kimse yazmadı...

Bunlar hakkında yazılacak çok ama çok şey var. Şimdilik ben elimi oynatmayacağım. Ama ne olur cumartesi AKŞAMI AHABER ekranlarının karşısında olun!

Bunlarla en büyük mücadeleyi yapan ASİL NADİR'i YAZBOZ'da izleyin...

İzleyin ki bunların kim olduğunu öğrenin!

Bakalım operasyon yapanların sonu ne olacak!

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar