KULİS

Yalçın Doğan Hürriyet'ten gönderildi

Hürriyet Gazetesi'nde uzun süredir köşe yazarlığı yapan isimle yollar ayrıldı.

Yalçın Doğan Hürriyet'ten gönderildi
GAZETECİLER.COM -

Odatv'de yer alan habere göre; Hürriyet yönetiminden aranan Yalçın Doğan'a "Çok üzgün oldukları, ancak yukarıdan gelen baskı sonucu bunu yapmak durumunda kaldıkları" söylendi.

Yalçın Doğan'ın bugün Hürriyet'te yazı günüydü ancak son yazısı yayınlanmadı.

SEDAT ERGİN ARADI VE...

Yalçın Doğan Rotahaber'den Eşref Aydoğmuş'a yaptığı açıklamasında "Beni gazeteden Sedat Ergin aradı, 'Yukarıdan gelen baskı sonucu yolları ayırmamız gerekiyor' dedi, üzgün olduğunu söyledi" ifadelerini kullandı.

Doğan, 'Yukarıdan gelen baskılar' derken tam olarak kastı nedir sorusuna ise  şöyle cevap verdi:

"Çok açmadı konuyu, sadece 'çok baskı var üzgünüm falan filan' dedi. Maalesef her şey böyle devam ediyor. Türkiye'de bunlar olağan hale geldi artık."

YALÇIN DOĞAN KİMDİR?

1945 yılında doğdu. Alman Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü'nü bitirdi. Cumhuriyet gazetesinde ekonomi muhabirliği ve Ankara temsilciliği, Sabah gazetesinde haber koordinatörü, Milliyet gazetesinde köşe yazarı, yayın koordinatörü ve genel yayın yönetmeni görevlerinde bulundu.

Hürriyet gazetesinde köşe yazarı olarak gazetecilik yaşamına devam ediyordu. Birçok gazetecilik ödülüne layık görüldü. "IMF Kıskacında Türkiye", "Fenerbahçe Cumhuriyeti", "Dar Sokakta Siyaset" ve "Savrulanlar" adlı kitaplara imza attı.