GÜNDEM

Yalçın Bayer: CHP'den yeni bir parti çıkacakmış, ismi Halk Parti olacakmış

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, CHP'ye ilişkin son kulis bilgileri bugünkü köşesinde paylaştı.

Yalçın Bayer: CHP'den yeni bir parti çıkacakmış, ismi Halk Parti olacakmış

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, CHP'den yeni bir parti doğdurulmak istendiğini, bu partinin adını, kulislerde konuşulan kurucu isimlerini okuyucularıyla paylaştı:

"İktidar kanadında CHP’nin Kemalist kanadı gıdıklanıyor, ağır eleştiriler yapılıyor. Kemal Bey’in etrafında ‘adam’ kalmadı, nasıl bir genel başkan olduğu sorgulanmaya başladı. CHP’den yeni bir parti mi doğdurulmak isteniyor? Evet, dışarıda ‘üflenen’lere göre böyle.

Partinin kurucuları olarak Yılmaz Ateş, Mehmet Sevigen, Algan Hacaloğlu, Mustafa Özyürek’in isimleri gündeme getiriliyor. Onur Öymen ve Şahin Mengü’nün adını fısıldayanlar da var. İsmi ‘Halk Parti’ olacakmış...  Baykal’ın kızı da genel başkan olacakmış. En önemlisi, dışarda Baykal’ın bir görüşü ve beyanı geçmiyor. Muharrem İnce de gelebilir mi? CHP’nin ‘ağır’ bir abisi “Baykal’ın bir beyanı yoksa bu işin bir ciddiyeti olamaz” diyor. Özet mi: Bu bir ittifak partisi olabilir, arkasında şimdiden ‘kontenjan’ hesabı vardır."

Bayer ayrıca CHP'den kopuşlar yaşandığını söyleyerek parti içerisindeki huzursuzluklar ve Kemal Kılıçdaroğlu'ndan beklentilere ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Yazının tamamı için tıklayınız

Yorumlar