TELEVİZYON

Veyis Ateş'in konuğu Sevilay Yılman'ı mest etti!

Habertürk'te Veyis Ateş'in Büyük Sorular programına katılan Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin'in anlattıkları Sevilay Yılman'ı mest etti.

Veyis Ateş'in konuğu Sevilay Yılman'ı mest etti!

Sevilay Yılman, Habertürk yayınında Veyis Ateş'in konuğu olan Osman Egin'in anlattığı dini içeriklerden hayli etkilendi. 

Osman Egin'i yazısına konu edinen Yılman, ''Bana İslamiyet’i böyle anlatan imamlarla gelin!'' başlığını kullandı. 

İşte Sevilay Yılman'ın ifadeleri:

Genellikle felsefi, kültürel ve sosyolojik konuların irdelendiği programın son bölümünde Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı kısa adı HADEM olan Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi’nde müdür olan din adamı Osman Egin konuk olmuş.

Olmuş diyorum çünkü o gün dışarıdaydım ve izleyememiştim.

İzlemem çok sevdiğim, saygı duyduğum bir ağabeyimin; “Bu programı seyretmen lazım… Gerçekten özlem duyulan bir din adamı… Hem de Diyanet’ten…” tavsiyesi ile oldu.

Ve oturdum başından sonuna kadar pür dikkat ve de notlar alarak seyrettim programı.

Bir kere en başta meslektaşım Veyis’i…

Gerçekten Osman Egin gibi bir din alimini Habertürk TV gibi Türkiye’nin en çok izlenen haber kanalına çıkartmayı düşündüğü ve hepimizin kafasını allak bullak eden tüm soruları açıklıkla ve samimiyetle Egin’e yönelttiği için tebrik ediyorum.

Hakikaten enfes bir sohbet olmuş.

Bir daha denk gelse yine izlerim.

Çünkü bıktık artık, dini sevdirmeye değil, adeta soğutmaya yemin etmiş sözüm ona din adamı kılıklı tiplerin saçma sapan salvolarından.

Yazının tamamı için tıklayın...

Yorumlar