KULİS

Ve Doğan Satmış da Cumhuriyet'te

Cumhuriyet'te Can Dündar dönemi hızlı başladı. Dündar, habercilerden oluşan kadrosunu güçlendirmek için kolları sıvadı ve Doğan Satmış'ı da ekibine aldı

Ve Doğan Satmış da Cumhuriyet'te

Can Dündar'ın Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna oturmasının ardından gazetede yeni bir dönem başlamış oldu.

Deneyimli isimleri bünyesine katacağı iddia edilen Cumhuriyet'te bugün yeni bir gelişme yaşandı.

Habertürk'teki Genel Yayın Yönetmeni yardımcılığı görevine son verilen Doğan Satmış, Cumhuriyet'in Yazı İşleri kadrosuna getirildi. Satmış'ın görev tanımının ise henüz belli olmadığı öğrenildi.

Deneme

DOĞAN SATMIŞ KİMDİR?

Doğan Satmış, öğrenciyken 1981′de Anadolu Ajansı’nda muhabir olarak gazeteciliğe başladı.

Günaydın (1986-1989) ve Bugün (1989) gazetelerinde de görev yaptı. Hürriyet’te 1989′da Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak göreve başladı. 17 yıl çalıştı.

Gazetenin ilk Okur Temsilcisi (Ombudsman) oldu ve bu görevi 5 yıl sürdürdü. Dünya Ombudsmanlar Birliği Derneği üyeliğinde bulundu.

2006′da Sabah Gazetesi’ne Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı olarak geçti. 2009′da Habertürk Gazetesi’nin kuruluşunda çalıştı, bir süre günlük köşe yazıları kaleme aldı.

Aynı yıl, Habertürk gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcılığı'na getirilen Satmış'ın, Kasım 2014'te görevine son verildi.