KARİKATÜR

Uykusuz kapağından Erdoğan'a feminist gönderme

Eşitliğin kadın ve erkeğin fıtratında olmadığını söyleyen Cumhurbakanı Erdoğan, Türkiye'nin en çok satan mizah dergisi Uykusuz'un yeni sayısının kapağında yer aldı.

Uykusuz kapağından Erdoğan'a feminist gönderme

Türkiye'nin en çok satan mizah dergisi Uykusuz, "Kadın ile erkeği eşit konuma getiremezsiniz. Çünkü fıtratları farklıdır" çıkışıyla kadınların tepkisini çeken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı, Amerika'da 2'inci Dünya Savaşı'nda silah fabrikasında çalışan bir kadının resmedildiği meşhur propaganda afişi "We Can Do It!" (Yapabiliriz!) afişiyle 'ti'ye aldı'.

Erdoğan'ın tıpkı afişteki kadın gibi pazusunu gösterirken resmedildiği kapakta meşhur afişteki sloganı da kadınlara tersinden söyledi: You Can't Do It!" (Yapamazsınız!)

İŞTE O KAPAK:

Deneme

 

ERDOĞAN ÇAMUR ATILIYOR DEMİŞTİ

Dün yaptığı konuşmada, "Kadınlarla ilgili fıtrat açıklamam çarpıtıldı" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine çamur atıldığını iddia etmişti.

Erdoğan'ın ifadeleri şöyle:

"İstanbul'da Kadın Adalet konulu zirvede konuştum. Dedim ki, kadın ve erkeği eşit konuma getiremezsiniz. Kadınların ihtiyacı olan eşitlikten ziyade eşdeğer olabilmektir. Söylediğim bu. Eşitlik değil eşdeğerlik olması gerektiğini yani adalet olması gerektiğini vurguladım. Dün bazı ulusal ve uluslararası gazeteler manası son derece belli olan bu ifademin sadece bir kısmını aldılar. Çok yanlış bir şekilde yansıttılar. Kimse böyle ahlak zafiyeti içinde bir yere varamaz.

Bunlarda yalan var, takiyye var, iftira var, hakaret var. Bunlarda olmayan tek şey dürüstlük. Bana ve arkadaşlarıma çamur atmak istiyorlar. Başında bulunduğum siyasi parti içinde kadın hareketini nasıl güçlendirdiğim ortada iken bana iftira atanlar önce aynaya baksınlar. Mensubu oldukları zihniyetin ne durumda olduğunu görsünler. Bu çifte standardı ibret ve bir o kadar da istihza ile izliyoruz."

ÇOK OKUNANLAR