GÜNDEM

Usta gazeteci Taner Atilla hayatını kaybetti

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Sürekli Basın Kartı sahibi gazeteci Taner Atilla İstanbul’da vefat etti.

Usta gazeteci Taner Atilla hayatını kaybetti

Tercüman, Hürriyet ve Milliyet gazetelerinde uzun yıllar hizmet veren, ardından OHAL valisi Hayri Kozakçıoğlu'nun basın danışmanlığı görevini yürüten duayen gazeteci Taner Atilla kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu 80 yaşında vefat eden Taner Atilla’nın ölümünün ardından bir mesaj yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı:

“Değerli meslektaşımız Taner Atilla’yı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Taner Atilla’nın ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

Taner Atilla’nın cenazesi 23 Mart 2022 Çarşamba günü öğle namazının ardından Kumburgaz Sahil Camisi’nden alınarak Kumburgaz Merkez Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Taner Atille kimdir?

1942 yılında Kayseri’de doğdu. Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. Mesleğe 1959 yılında foto muhabiri olarak Ankara Zafer Gazetesi’nde başladı. Zafer, Ulus, Hayat ve Ses mecmuaları, Dünya, Tercüman, Hürriyet, Hürriyet Haber Ajansı, Milliyet, Milliyet Haber Ajansı ve Yeniçağ Gazetesinin de içinde yer aldığı A Yayıncılık AŞ.’de çalıştı. Bu medya kuruluşlarında muhabirlikten genel müdürlüğe kadar görev yaptı. Çeşitli mesleki ödülleri bulunuyor. “Güneydoğu Olayları ve Gerçekler” ile “Fotoğraf Sanatı” kitapları yayınlandı. Sürekli Basın Kartı sahibi Taner Atilla evli, dört çocuk babasıydı.

Yorumlar