TV HABER

Ünlü sunucu ekranlara dönüyor! Hangi kanalla anlaştı?

Dünyaca ünlü isimleri programlarına konuk alan, farklı projeleri hayata geçirmeyi seven deneyimli ekran yüzünün yeni adresi belli oldu.

Ünlü sunucu ekranlara dönüyor! Hangi kanalla anlaştı?

İş insanı Necat Gülseven'in sahibi olduğu 3N Medya'nın hazırlıkları devam eden TV100 kanalının kadrosuna deneyimli ekran yüzü Ceren Akdağ da katıldı.

Başarılı ekran yüzü Akdağ, TV100 Genel Yayın Yönetmeni Alican Değer ile görüşerek anlaştı.

Daha önce Sabah, atv, Habertürk, Beyaz Tv, Skytürk360, TRT Spor ve Haber Global'de görevler üstlenen Akdağ, hafta içi siyasi tartışma programı ile TV100 ekranlarında olacak. Akdağ’ın farklı içerikte bir program için de ön hazırlık yaptığı öğrenildi.

CEREN AKDAĞ KİMDİR?

Ünlü sunucu Ceren Akdağ Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden mezun olmuştur. Mesleğe, 2000’de ATV’de başladı. 2003’te Sabah Gazetesi’nde editörlük ve köşe yazarlığı yaptı. Bir dönem, Yapı Kredi Bankası’nın basın İlişkileri yöneticiliğini üstlendi.

2009’dan 2013’e kadar Habertürk’te “Hayatın İçinden” programını sundu. Daha sonra da TRT Haber’de “Elçiye Zeval Olmaz” programını sundu.

“Bersay İletişim Grubu”nda, Medya İlişkileri ve İçerik Yönetimi Bölüm Yöneticisi olarak görev aldı.

SkyTürk360’da "Son Bakış" ve "Haftasonu Aşkına" isimli programları sundu.

TRT’de hafta içi her gün yayınlanan "Sözün Özü" programıyla gündeme dair sohbetler gerçekleştirdi.

Sevilen ekran yüzü daha sonra kulvar değişikliği yaparak Aralık 2014 başı itibariyle TRT Spor ile anlaştı. Akdağ TRT Spor’da hafta içi her gün sporun her alanını kapsayan haberler ve konuklar ile “Sporda Bugün” programını sundu. 2015 Mayıs ayı itibariyle TRT Haber kanalına geçen sunucu, Türkiye’de yaşayan yabancı büyükelçilerin hayatlarını, ülkelerini konu alan “Elçiye Zeval Olmaz” programıyla her Cumartesi ekrana geldi.

Bu programdan esinlenerek 2016 yılında şeflik eğitimi alarak, yemek üzerine kendi markasını yaratarak girişimci oldu.

Beyaz TV’de hafta içi her gün magazin, eğlence gündemine ilişkin “Beyaz Magazin” programının moderatörlüğünü yaptı.

Ceren Akdağ, Haber Global’in kuruluş ekibinde de çalıştı. Haber Global’de program müdürü olan Akdağ, hafta sonu da program sunuyordu.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar