GÜNDEM

Ünlü köşe yazarından üzücü haber! Hastaneye kaldırıldı!

Milli Gazete köşe yazarı Mehmet Şevket Eygi, beyin damarına pıhtı sıçraması sonucu rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Ünlü köşe yazarından üzücü haber! Hastaneye kaldırıldı!

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete yazarı Mehmed Şevket Eygi, hastaneye kaldırıldı. Milli Gazete’de yer alan haberde, Eygi’nin sağlık durumuyla ilgili şu bilgiler verildi:

“Beyin damarına pıhtı sıçraması sonucu rahatsızlanan ve hastaneye kaldırılan Mehmed Şevket Eygi Hocamızın durumunun iyi olduğu açıklanırken, hastanedeki tedavisine ise devam ediliyor. Gazetemizde çeyrek asırdan beri aralıksız günlük yazılarına devam eden Mehmed Şevket Eygi Hocamıza Cenab-ı Allah’tan (C.C.) şifalar diliyoruz.”

Mehmed Şevket Eygi kimdir?
Mehmed Şevket Eygi, 7 Şubat 1933 tarihinde Zonguldak’ta dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi’nden sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1970’lerde yayınladığı Bugün gazetesi, haftalık Yeni İstiklal ile Büyük Gazete kapandıktan sonra Son Havadis ve Son Çağrı dahil çeşitli yayın organlarında makale yayımladı. Genel olarak Tasavvufi yaşam, bid’at hareketleri, mezhepsizlik, sabetaycılık, Osmanlı dönemi gibi konulara değinen Eygi, halen Milli Gazete’de köşe yazarlığı yapmaktadır.

Mehmed Şevket Eygi ile ilgili görsel sonucu

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar