GÜNCEL

Ünlü gazeteci hastanede yaşam savaşı veriyor!

Magazin gazeteciliğinin ünlü isimlerinden Recep Çilingir geçtiğimiz salı günü geçirdiği kalp krizi sonrası yaşam savaşı veriyor. Ünlü gazetecinin kalp krizi geçirmeden 10 gün önce BionTech aşısı olduğu öğrenildi.

Ünlü gazeteci hastanede yaşam savaşı veriyor!

Çeşitli TV kanalları gazete ve dergilerde magazin haberleri yapan gazeteci Recep Çilingir salı günü kalp krizi geçirdi. Kendisi gibi gazeteci olan Halil Çilingir'in yanında rahatsızlanan Recep Çilingir, ambulansla Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırıldı. Kalbi yaklaşık 45 dakika duran Çilingir, doktorların yoğun çabası sonrası hayata döndü. Yoğun bakımda tedavisi süren ünlü gazetecinin hayati tehlikesi sürüyor. Doktorlar, solunum cihazına bağlı olan Çilingir'in uyutulduğunu aktardı.

Ailesi mucize doktordan mucize haberi bekliyor

Süperhaber'den Mevlüt Yüksel'in haberine göre; Sanat dünyasından bir çok sanatçının arkadaşı olan Recep Çilingir’in tedavisi yoğun bakımda devam ederken, hastane önünde kardeşi Halil Çilingir, ablası ve 25 yaşındaki kızı Merve Çilingir, doktorlardan gelecek mucize haberini bekliyorlar.

Kalp krizine Biontech aşısı mı neden oldu?

Gazeteci Recep Çilingir'in kalp krizi geçirmeden 10 gün önce BionTech aşısı olduğu öğrenildi. Daha önce 2 defa kalp krizi geçiren gazetecinin damarlarında 6 adet stent bulunduğu belirtiliyor. Recep Çilingir'in kardeşi Halil Çilingir, o anları şu sözlerle anlattı: ”Beraber İstiklal Caddesi’nde yürüyorduk. Demirören AVM’nin sonundan dönerek taksiye binip, Esenler’de bulunan evimize gidecektik. Gayet neşeliydi. Tam AVM önünde ahh diyerek sol tarafını tuttu ve yere düşüyordu ben aniden tuttum ve yavaşça yere yatırdıktan sonra, ambulans için yardım istedim.Yerde çok kısa bir çırpındı ve sonra sessizce kaldı.Ambulans 10 dakika sonra geldi.Bundan sonra, abimin yüzü morarmaya başladı.”

Aşı olmadan önce kalp doktoru ile konuşmuştu

Ağabeyinin kalp krizi geçirmeden 10 gün önce BionTech aşısı olduğunu belirten Halil Çilingir, ”Ambulansla hastaneye kaldırıldığında, kalbi tamamen durmuştu. Doktorlar 45 dakika uğraşmış ve kalbi çalıştırmayı başarmışlar. Ağabeyim salı günü kalp krizi geçirdi. Ondan 10 gün önce de BioNTech aşısı olmuştu. Aşı olmadan önce, kalbinden rahatsızlandığı ve kalp damarlarında 6 tane stent olduğu için, kalp doktoruna giderek danışmıştı. Doktoru muayene etmiş ve kalbi ile damarlarının iyi olduğunu söylemiş. Hatta muayene ayak damarlarına da baktırmıştı.Ayaklarım yoruluyor acaba tıkanma mı var diye. Ama ayak damarları da iyi çıkmıştı.”şeklinde konuştu.

Yorumlar