REKLAM

Ülker: Nasıl saptırmışlar hayret!

Ülker'in 1 Nisan temalı reklamı ortalığı karıştırdı... Reklam filminin tamamını yayınlayan Ülker, "Bu masum şaka günü reklamını farklı noktalara çekenlerle ilgili tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı bildiririz" açıklaması yaptı...

Ülker: Nasıl saptırmışlar hayret!

Ülker firmasının 1 Nisan için yayınladığı reklam filmi ortalığı karıştırdı.

"1 Nisan'da küçük kardeşlerin abilerine, ablalarına sürprizleri var!" mesajı ile yayınlanan ve "1 Nisan yaklaşıyor, tuhaf şeyler oluyor" şeklinde başlayan Ülker'in reklam filmi gelen tepkiler üzerine yayından kaldırıldı.

Reklam filmi için Twitter hesabından açıklama yapan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker kendilerine "kumpas" kurulduğunu belirterek "Kumpası kuranlar hakettiklerini bulacaklar. Milletimizin yanındayız” dedi.

Ancak bu yeterli olmadı ve sosyal medyaya "subliminal darbe tehdidi" olarak hızla yayılan reklama tepki gösteren vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Kısıklı'daki evinin önünde toplandı.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de burada vatandaşlarla bir araya geldi. Sosyal medya üzerinde operasyon yapılmak istendiğini ifade eden Külünk, "Türkiye çocuk oyuncağı değil. Bu milletin psikolojisi kimsenin çocuk oyuncağı değil. Reklamı yayınla, bu milleti tehdit et, ondan sonra çık özür dile. İstanbul'da Cumhuriyet Başsavcılığı bu konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlattı. Doğrunun ortaya çıkacağından şüphem yok" dedi.

ÜLKERI: HUKUKİ İŞLEM BAŞLATACAĞIZ

Gecenin ilerleyen saatlerinde Ülker'in resmi sosyal medya hesaplarından açıklama yapıldı. Açıklamada  "1 Nisan kapsamında hayata geçirdiğimiz (küçük kardeş olmak' isimli kampanyamız maksatlı olarak farklı noktalara çekilmeye ve içinde olmayan anlamlar yüklenmeye çalışılmaktadır. Kampanyamız 1 Nisan kansepti kapsamında aile bireyleri ve özellikle kardeşler arasındaki tatlı rekabeti konu almaktadır. Sosyal medyada kast edilen hiçbir konuyla ilgisi yoktur, olamaz. Bu masum şaka günü reklamını farklı noktalara çekenlerle ilgili tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı bildiririz."

Ülker'in resmi hesabından o reklam filmi "İşte kampanyanın aslı, nasıl saptırmışlar hayret, gerekli tedbir alınacak." ifadeleriyle paylaşıldı... İşte o video...

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar 1 yorum