POLEMİK

Uğur Dündar meğer uyarmış ama dinletememiş!

Gazeteci Uğur Dündar, art arda yaşanan gelişmeleri değerlendirdi CNN Türk yayınında... Daha önce bu konuda yaptığı uyarılara dikkat çeken Dündar, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Dündar'a göre yaşananlar bir tezgah ve kumpas....

Uğur Dündar meğer uyarmış ama dinletememiş!

Rahmi Turan'ın iddiaları ardından 'gizli kaynak' meselesi ve onun ardından Talat Atilla'nın açıklamaları...Siyaset ve medya dünyasını sallayan gelişmeler CNN Türk ekranlarında konuşuldu. Uğur Dündar, yaşananlara "Bu bir tezgah ve kumpas. Sayın Kılıçdaroğlu'nun daha iddiaları araştırmadan doğrudur demesi bence bir talihsizliktir." yorumunda bulundu.

Dündar konuşmasını şöyle sürdürdü:

Mezardan babam çıksa bana söylediği bir şeyi doğrulatmadan haber yapan bir gazeteci anlayışına asla sahip değilim. Bana bu haber geldiğinde aklıma gelen ilk şey Uğur Dündar CHP'yi kurultaya doğru yönlendiriyor diye ortaya iddialar atılabileceği oldu. İftiralarla karşı karşıya gelmek istemedim. Üstelik belgesi olmayan bir haber. Bir taraf yalanladığında çamur at izi kalsından öte gitmeyecek bir haber.

Bunun bir kumpas olduğuna inanıyorum. Haberin kaynağına takılmak yerine bu kaynağa o iddiaları kimler, bilgileri kimler iletti? Bunun üzerine gidilmesi lazım. Bu CHP Genel Merkezi kaynaklı bir algı operasyonu.

Ben "Ciddi bir şekilde yanıltılıyor olabilirsin" demiştim, uyarılarda bulunmuştum. O kişi de, "Bu haber yüzde 100 doğru" dedi. Ben bunu yayınlamayarak bir kumpasın aleti olmadım. Gerçeğin ortaya çıkması için dün geceden beri uğraş veriyorum.

Bu bir tezgah ve kumpas. Sayın Kılıçdaroğlu'nun daha iddiaları araştırmadan doğrudur demesi bence bir talihsizliktir.

Yorumlar