GÜNDEM

Uğur Dündar durumdan rahatsız! "Evde kalmaktan hasta olacağız"

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üzerindeki vatandaşlar için alınan sokağa çıkma yasağından etkilenenlerden biri de Uğur Dündar oldu.

Uğur Dündar durumdan rahatsız! "Evde kalmaktan hasta olacağız"

76 yaşındaki gazeteci Uğur Dündar, sokağa çıkma yasağının esnetilmesini istedi ve "Başka hastalıkları tetikleyebilecek bu sürecin sonlandırılması, bir formül bulunarak 65 yaş üzerinin de hem güneş ışığından yararlanması hem de hareketlenmesini sağlayacak düzenlemeye acilen gidilmesi lazım. " dedi.

"HAREKETE, GÜNEŞ IŞIĞINA İHTİYAÇ VAR"
Dündar, "70 yaş bazı hekimlerimize göre; orta yaş telakki ediliyordu. 65 yaş üzeri sokağa çıkma yasağı getirildikten sonra bu hekimlerimizden hiçbiri, ekranlarda tekrar boy göstermedi. Bu insanlar yaklaşık 40 gündür tecrit altında, bu insanların harekete ihtiyacı var, bu insanların güneş ışığına ihtiyacı var. Bu insanlara başkalarının hizmet etmesi, onların onurlarını da rencide edebilir.

Dolayısıyla başka hastalıkları tetikleyebilecek bu sürecin sonlandırılması, bir formül bulunarak 65 yaş üzerinin de hem güneş ışığından yararlanması hem de hareketlenmesini sağlayacak düzenlemeye acilen gidilmesi lazım.

"İNSANLAR KORONADAN KURTULSA HAREKETSİZLİKTEN..."

Aksi takdirde kalp ve damar hastalıkları, diyabet hastalıkları, tansiyon, ruhsal sıkıntılar artacak. İnsanlar koronadan kurtulsa bile hareketsizlikten hayatlarını daha erken sonlandıracak." ifadelerini kullandı.

Yorumlar 6 yorum