GÜNCEL

Tuvalet nöbeti tutturan Veysel İpekçi Cem Küçük'e bakın kimi hatırlattı?

Belediye çalışanına kendisine selam vermediği gerekçesi ile tuvalet önünde oturma cezası veren ve bu hareketinin ardından kısa bir süre sonra görevinden istifa eden Veysel İpekçi 'nin yaptığı açıklama Cem Küçük'e 2005 yılındaki olayı hatırlatmış.

Tuvalet nöbeti tutturan Veysel İpekçi Cem Küçük'e bakın kimi hatırlattı?

Veysel İpekçi belediyede çalışan şoföre verdiği tuvalet önünde oturma cezası ile Türkiye'nin gündemi oldu. Bu hareketinin ardından görevinden istifa etmek zorunda kalan İpekçi, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı ve kendini savunmaya çalıştı. Bu olay Türkiye yazarı Cem Küçük'e  2005 yılındaki Kombassan Holding'in sahibi Haşim Bayram'ın açıklamalarını hatırlatmış.

14 yıl önceki olayın bir kez daha üzerinden geçen Küçük, holding sahibi Bayram’ın da eski Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi gibi işi dış güçlere yıktığını ve buna kimseyi inandıramadığını söyledi. Küçük, "Sahi Haşim Bayram’ın işe aldığı Hit or Miss’in genel müdürü olan CIA ajanı kadın ne oldu acaba? Bilen varsa açıklasın lütfen." diye yazdı.

O CIA ajanı kadın ne oldu?

Kendisine selam vermeyen şoföre tuvalet nöbeti tutturduğu için Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi istifa etmek zorunda kalmıştı. Kendisini savunan İpekçi işi dış güçlere bağlamıştı. Kapitalizm ve komünizme karşı oluşturdukları alternatif sistemi tam hayata geçirecekken bu “tertibin” meydana geldiğini ileri süren İpekçi tabii kimseyi ikna edemedi. 
Kaldı ki böyle bir sistem hayata geçse bile dış güçlerin en son hedef alacağı kişi Veysel İpekçi’dir. Koskoca devlet dururken bir ilçenin başkan yardımcısını niye hedef alsın dış güçler?
Tabii dış güçler yok değil. Trump zaten Türk ekonomisine nasıl zarar verdiğini itiraf etti. PKK’ya verilen silahlar, FETÖ’nün Batı’dan aldığı destek dış güçlerin varlığına işaret zaten.
Kendi hatasını telafi etmek için Veysel İpekçi gibi dış gücü bahane edeni görünce aklıma 2005’teki bir olay geldi. 25 Ocak 2005’te Kombassan Holding'in sahibi Haşim Bayram o zamanki adıyla "Cemaat"in dergisi Aksiyon’a açıklamalarda bulunmuştu. Haşim Bayram, Amerika’da aldıkları marketler zinciri “Hit or Miss”in genel müdürünün CIA ajanı çıktığını söylemişti. Bayram, bazı ürünlerde firmayı yüzde 90 zarara uğratan eski müdürün yerine aldıkları kadın müdürün, yaptığı yolsuzlukla şirketin iflasına yol açtığını anlatmıştı. 
Şirketi gönüllü iflasa götüren Bayram, kendi lehlerine sonuçlanan davanın tahkikatı esnasında ise büyük vurgunla kayıplara karışan genel müdürün CIA ajanı olduğunu öğrendiğini açıklamıştı. (İnternethaber.com)
Aslında Haşim Bayram ve bazı şirketleri iflasa götüren 28 Şubat düzeniydi. Bayram’ın CIA gerekçesine ihtiyacı yoktu. O da işi hemen dış güçlere yıkmıştı! Tabii kimse buna inanmadı. 
Sahi Haşim Bayram’ın işe aldığı Hit or Miss’in genel müdürü olan CIA ajanı kadın ne oldu acaba? Bayram onu dava etmiş miydi? MİT devreye girmiş miydi? Bilen varsa açıklasın lütfen.

Yorumlar