TV HABER

Türkiye dünyanın en çok TV izleyen kaçıncı ülkesi?

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, Türkiye'deki hanelerin yüzde 98'inde televizyon bulunuyor

Türkiye dünyanın en çok TV izleyen kaçıncı ülkesi?

Interpress'in Türkiye İstatistik Kurumu verilerinden derlediği bilgiler Türkiye’nin televizyona olan bağımlılığını ortaya koydu.

Bilgilere göre, Türkiye’de ailelerin yüzde 94’ünün, sosyal aktivite olarak her gün televizyon izlemeyi tercih ettiği ortaya çıktı. Ortalama bir aile, günün en az 4,5 saatini televizyon başında geçirirken ülke nüfusunun yüzde 84’ünün her gün mutlaka televizyon izlediği belirlendi. Nüfusun yüzde 40’ı için ise televizyonda ne izlediğinin çok fazla önemi olmadığı, insanların izleyecek bir şey bulamasa da yine de zamanının büyük bir bölümünü televizyon izleyerek geçirdiği saptandı. Türkiye'nin dünyada ABD’den sonra en çok televizyon izleyen ülke sıralamasında ikinci sırada yer aldığı tespit edildi.

NEREDEYSE HER EVDE TV VAR

Hane halklarının hangi medya araçlarına sahip olduğuna bakıldığında ise televizyon en fazla sahip olduğumuz medya aracı olarak açık ara başı çekiyor. Evlerin yüzde 98'inde televizyon bulunurken, onu yüzde 84'le internet, yüzde 74'le uydu anteni, yüzde 73'le bilgisayar ve yüzde 46'yla tabletin izlediği görüldü. Araştırmalara göre haberleri takip etmede de en çok öne çıkan platform televizyon oldu.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar