MEDYA KÖŞESİ

Tuncay Özkan'a bomba Kanaltürk soruları

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, bugünkü köşesinde 2007'de flaş belleği TSK'ya teslim eden ancak kamuoyundan gizleyen Tuncay Özkan'a çarpıcı sorular yöneltti.

Tuncay Özkan'a bomba Kanaltürk soruları

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok, 2007'de Kanaltürk'ü firari FETÖ'cü Akın İpek'e satan  Tuncay Özkan'a, "FETÖ'nün ordudaki arşivi denilen bu flaş belleği gizlemesinin nedeni de pazarlıkta elini yükseltmek miydi?" diye sordu.

2007 yılında kendisine ulaşan TSK'da FETÖ'cü yapılanmayı deşifre eden flaş belleği İlker Başbuğ'a teslim eden Tuncay Özkan gündemdeki yerini koruyor.

Kamuoyu 10 yıl sonra Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamayla bellekten haberdar olmuştu. Peki Özkan neden bunca yıl sessiz kaldı? Bu konuyu günlerdir köşesinde ele alan Melih Altınok, aklına gelen yeni soruları köşesinde paylaştı.

"(...)Örneğin, Özkan'ın flaş belleği kendisine bir eski hakemin verdiğini söylediği 2007 yılında şaşırtıcı bir medya devri gerçekleşmişti.

Özkan, Kanaltürk'ü bugün firari olan FETÖ'cü Akın İpek'e satmıştı.
Acaba diyorum, Özkan'ın FETÖ'nün ordudaki arşivi denilen bu flaş belleği gizlemesinin nedeni de pazarlıkta elini yükseltmek miydi?

Fetullahçıların azılı düşmanı olduğunu iddia eden Özkan, bu yüzden mi,kendisi de o günlerde gazeteci olduğu halde bu flaş diskten hiç bahsetmedi? Ve on yıl boyunca savcılık kendisini bellekle ilgili ifadeye çağırına kadar gizledi?

Diğer bir soru da şu. Tuncay'la kanalını oldukça yüksek bir fiyata alacak kadar derin ilişkisi olan Fetullahçılar, niçin savcılarını onun üzerine saldılar?

Bu husumetin nedeni, Özkan'ın bu flaş diski yargıdan ve medyadan habersiz, tasfiye edilmeleri için, sadece kendisine yakın olan ordu içerisindeki ulusalcılara ulaştırması mıydı?

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar