GÜNCEL

TRT’de üst düzey bir ayrılık daha! İbrahim Eren’i unutmadı...

TRT yönetiminde kısa süre önce gerçekleşen görev değişikliğinin ardından kurumda yaşanan ayrılıklara bir yenisi daha eklendi.

TRT’de üst düzey bir ayrılık daha! İbrahim Eren’i unutmadı...

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’nda (TRT) geçtiğimiz aylarda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. Ahmet Albayrak, Genel Müdürlüğe de Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’nın atanmasıyla başlayan yenilenme sürüyor. TRT Kurdi Kanal Koordinatörü Mustafa Ekici, bugün kanaldan ayrıldığını açıkladı. Ekici, paylaşımında eski TRT Genel Müdür İbrahim Eren’i ise unutmadı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Mustafa Ekici, şu ifadeleri kullandı:

“Değerli Dostlarım; 7 yılı aşkın süredir yürüttüğüm TRT Kurdi kanal Koordinatörlüğü görevinden bugün itibari ile ayrılmış bulunmaktayım. İyisi ile kötüsü ile bu 7 yılda milletimize ve ülkemize hizmet etmeye çabaladım, bu süreçte değerli dostlar edindim, güzel insanlar tanıdım,

Kanalda birlikte çalıştığım arkadaşlar başta olmak üzere içerden dışardan bana ve ekibe destek olan herkese sonsuz minnet ve şükranlarımı sunarım. Bunların başında şüphesiz TRT eski Gn. Md. Sayın İbrahim Eren geliyor, onun destek ve güveni olmasaydı kanal buralara gelmezdi.

Kanalın Kürtçe ve Kürt halkı için paha biçilemez değeri var, Siyasetin keskin sınırlarında bulunan bir alanda 7 yılda yaptıklarımızın en büyük takdirini her kesimden seyircimiz gösterdiği teveccüh ve sahiplenme ile göstermiştir. Değerli seyircilerimize de yürekten teşekkürler.

Yeni gelecek arkadaşlara başarı dileklerimi sunarım, Allah milletimize, ülkemize ve sınır aşan bir mefkûre olarak ümmetimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin. Bundan sonra da farklı mecralarda inandığım değerler için çalışmaya devam edeceğim. Hepiniz saygı ile selamlarım.”

İşte o paylaşım...

TRT
ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar