POLEMİK

TRT1 Diriliş Ertuğrul dizisine Okan Bayülgen'den olay gönderme: 2 yılıma mal oldu

Okan Bayülgen, Haber Global'de yayınlanan Uykusuzlar Kulübü programında, Diriliş Ertuğrul dizisine gönderme yaparak "2,5 yılıma mal olmuştu" dedi.

TRT1 Diriliş Ertuğrul dizisine Okan Bayülgen'den olay gönderme: 2 yılıma mal oldu

Haber Global'de Uykusuzlar Kulübü isimli programının son bölümünde, ünlü sunucu Okan Bayülgen, Diriliş Ertuğrul dizisine çok konuşulacak bir göndermede bulundu! Okan Bayülgen, "2,5 yılıma mal oldu" diyerek Diriliş Ertuğrul dizisine gönderme yaptı.

Okan Bayülgen, Uykusuzlar Kulübü adlı programının son bölümünde Çukur dizisini hiç izlemediğini belirterek "Ama bunu söylememem lazım. Daha önce şu diziyi izlemedim dediğim zaman 2,5 yılıma mal olmuştu" diyerek Diriliş Ertuğrul'a gönderme yaptı. 

'Çukur dizisini hiç izlemedim' deyince kendi kendini düzeltti: Okan Bayülgen'in Uykusuzlar Kulübü adlı programının son bölümüne ünlü oyuncu Cengiz Bozkurt, Burak Hakkı, Eda Baba, Hera ve Onur Büyüktopçu gibi isimler konuk olmuştu. 

Programın Cengiz Bozkurt ve Hera ile birlikte geçen kısmında program sunucusu Okan Bayülgen, üçlü arasında geçen sohbette dizilerin şarkıları gündem ettiği konuşulurken şarkıcı Hera'nın "Mesela Çukur diye bir dizi vardı mesela o dizide rap yapılıyordu, rap şarkıları vardı. Bence dizilerin bence katkısı oluyor" sözlerine karşılık, "Ben o diziyi hiç izlemedim" diye karşılık verdi.

Diriliş Ertuğrul'un bittiğini söylediler, rahat bir nefes aldı: Okan Bayülgen, Çukur dizisini izlemediğini söyledikten "Ama bunu söylememem lazım. Daha önce şu diziyi izlemedim dediğim zaman 2.5 yılıma mal olmuştu" dedi ve Bayülgen'in bu çıkışı stüdyoyu kahkahalara boğdu. Bayülgen bu imasının ardından "İzlemeyi çok isterdim, ama bitti galiba o dizi" diyen Okan Bayülgen'e, programın konuklarından Cengiz Bozkurt "Bitti bitti, rahat konuşabilirsin" diye karşılık verdi. 

Ne olmuştu: Bayülgen, 2016 yılında Altın Kelebek ödüllerinde Diriliş Ertuğrul dizisiyle ilgili "Diriliş Ertuğrul'u hiç izlemediğim için kendilerine söz vermek istiyorum diziyi bundan sonra her gün izleyeceğim" dediği için tepki toplamıştı.

2016 yılında gerçekleşen 43. Altın Kelebek Ödülleri'nde "Yılın Dizisi" ödülünü kazanan Diriliş Ertuğrul ekibi teşekkür konuşması yapmadan sahneden indirilmişti. Dizinin oyuncularından Cavit Çetin Güner, olayın ardından kazandıkları ödülü yere attığı bir fotoğrafı Instagram hesabından paylaşarak "pabucum daha değerli" yazmıştı.Diriliş Ertuğrul dizisinin yayınlandığı üç sezon ve 65 haftadır tüm reyting gruplarında birinci olduğunu ve rekor kırdığını dile getiren, dizinin senaristi ve yapımcısı Mehmet Bozdağ, konuyla ilgili açıklamasında şunları söylemişti:

"Türkiye ile birlikte 30'dan fazla ülkede yayınlanan 'Diriliş Ertuğrul' dizisi bileğinin hakkıyla ve değerli izleyicilerimizin oylarıyla haklı bir ödül daha aldı. Ödül töreni sırasında 'Diriliş Ertuğrul' dizisi yapımcısı ve senaristi olarak bizlere ödül veren izleyicilerimizi selamlama ve teşekkür konuşması yapmam engellenmiştir. Bizlerin bu hakkımızı kullanmamızın engellenmesini manidar buluyorum. Bu engellenmenin haklı başarımız ve izleyicilerimize yapılan bir nezaketsizlik olduğuna inanarak ödül törenini protesto ederek 'Diriliş Ertuğrul' dizisi yapımcı ve senaristi olarak haklı olarak aldığımız ödülü kuliste iade ettim. 

Ayrıca programın sunucusu Okan Bayülgen'in özür yerine Türkiye ve dünyada bu kadar ilgi gören ve izleyicilerimizin takdirini kazanan dizimizi 'hiç izlemediğini söyleyerek alaycı bir konuşma yapması ve 'bundan sonra izleyeceğini belirtmesini de nezaketten uzak bir davranış olarak değerlendiriyorum. Bütün dünyanın farkında olduğu ve konuştuğu bir dizinin yeni farkına varması Bayülgen'in kendi ayıbıdır. Mümkünse dizimizi izlemesin, kendisinin dizimizden alacağı hiçbir kıymet değeri olamayacağını, konuşması bizlere göstermiştir."

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar