DİZİ DÜNYASI

TRT, üç dizisini evden çekmeye hazırlanıyor

Türkiye 7'den 70'e evde zaman geçiriyor. Dizi setleri de iptal edilince birçok dizi ara vermek durumunda kaldı. Fakat TRT, üç dizisini evden çekmeye hazırlanıyor.

TRT, üç dizisini evden çekmeye hazırlanıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle evlere kapandık. Birçok dizi seti de iptal oldu. Diziler ara verdi. Kanallar eski dizilere yöneldi. 

TRT ise üç dizisini evde çekerek bir yeniliğe imza atmak istiyor. 

Konuyu yazan Milliyet yazarı Sina Koloğlu bu dizilerin hangileri olduğunu da açıkladı.

İşte o yazı:

İspanyol devlet televizyonunun böyle bir işe soyunduğunu okudum. Setlerin iptaliyle dizilerin yeni çözümlerle çekilmesi gündeme geldi. İspanyollar, 10 evden çekim yapmışlar. Sekiz bölümlük bir yapım ortaya çıkmış. ‘Bizde kim yapar?’ diye düşünürken, cevap TRT’den geldi. TRT, üç dizinin ekibiyle evden yeni üç dizi çekmeye başladı.

Hangi yapımlar?

‘Seksenler’, ‘Tutunamayanlar’ ve ‘Kalk Gidelim’ ekipleriyle bu işi yapabileceklerine karar vermişler. Yetkililer, aşamayı şu şekilde özetliyor: “Senaryo yazımına başlarken, aynı zamanda da evlere teknik malzemeler koymaya başladık. Oyuncuların kullanabileceği kameralar, görüntü kalitesi daha iyi telefonlar ve daha iyi webcam’lar. Ayrıca evlere sabit ve taşınabilir ışıklar da yerleştirildi.”

Yazının tamamı için tıklayın...

Yorumlar