KULİS

TRT Haber İstanbul Müdürü Bayrak Radyo TV müdürü oldu

TRT Haber'in eski İstanbul Müdürü, deneyimli televizyoncu, Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti'ndeki Bayrak Radyo TV (BRTK) Genel Müdürü oldu.

TRT Haber İstanbul Müdürü Bayrak Radyo TV müdürü oldu
TRT Haber'in eski İstanbul Müdürü, deneyimli televizyoncu Meryem Özkurt, Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti'ndeki Bayrak Radyo TV (BRTK) Müdürü oldu.

Kendisi de aslen Kıbrıs'lı olan ve ailesi burada yaşayan Özkurt, TRT'nin yanında birçok ulusal televizyonda yönetmenlik, yapımcılık, yöneticilik görevlerinde bulundu. Meryem Özkurt, BRTK'da, haber, program ve tüm yayınlardan sorumlu müdür olarak görev yapacak.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin ardından yüksek lisansını Yakın Doğu Üniversitesi'nde yapan, Marmara Üniversitesi'nde radyo-tv dersleri veren Meryem Özkurt, 1988 yılında TRT'de adım attığı televizyonculuk mesleğinde, Kıbrıs Bayrak Radyo Televizyon Kurumu, Show TV, TGRT, STV ve Star TV'de birçok programın yapım ve yönetmenliğini yürüttü.

2009 yılında Ana Haber Yönetmenliğiyle tekrar döndüğü TRT 1'den, kuruluşunda büyük görev üstlendiği TRT Haber'e geçti. TRT Haber'de prodüktörlük, yönetmenlik, İstanbul Müdür Yardımcılığı ve İstanbul Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Televizyonculuk yaşamı boyunca 100'e yakın yapımda görev yapan Meryem Özkurt, bundan böyle deneyimlerini baba ocağı, Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs'taki BRTK'da sürdürecek.