TELEVİZYON

Tokadın bedeli bakın kaç TL! Muharrem Sarıkaya ve İHA muhabiri Ahmet Demir uzlaştı: En üst sınırdan ödedi

Gaziantep'te yayın sırasında İHA muhabiri Ahmet Demir’e attığı tokatla gündem olan Muharrem Sarıkaya'nın Demir'le uzlaşma yoluna gittiği, konuya ilişkin dava açılmayacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz aylarda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile yayın yaptığı sırada ses kontrolü yapan İHA kameramanı Ahmet Demir'e  attığı tokatla gündem olan ve o günden sonra Ciner Medya Grubu Ankara Temsilciliği görevine son verilen Muharrem Sarıkaya, Habertürk’e sessiz sedasız 14 Şubat'ta geri dönmüştü.

Habertürk’teki son yazısını 17 Aralık’ta kaleme alan Muharrem Sarıkaya,  “İkinci şans” başlığıyla yazılarına başlamıştı. Yazısında Sarıkaya yaşanan olayla ilgili "İnsan yaşamında istemeden yapıp, anında pişman olduğu olaylar vardır. Benim de başımdan geçti; medeni bir toplumda yaşayan bireyler olarak yapılması gereken ne varsa yapıldı. Bir anda öfke kontrolü yapamamanın yarattığı refleksle muhatabını rencide edici bir hareketin faili olarak, muhatabımdan özür diledim." ifadelerini kullanmıştı

 50 bin liralık tazminatı ödemeyi kabul etti
İHA muhabiri Ahmet Demir ve Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın uzlaşmasına dair yeni detaylar ortaya çıktı. Muhabir Ahmet Demir ile İhlas Holding, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak Sarıkaya’nın attığı tokada karşılık olarak maddi ve manevi tazminat davası açtı. Ancak dava açılmadan önce uzlaşmacı iki tarafı bir araya getirdi. Gazeteci Sarıkaya, en üst sınırdan 50 bin liralık tazminatı ödemeyi kabul etti. Sarıkaya’nın tazminatı ödemeyi kabullenmesinin ardından dava, açılmadan sonuçlanmış oldu.

Muhabir ne demişti?

Yaşananların ardından tokat atılan muhabir Ahmet Demir "Çok zoruma gitti bir şey yapamamak ve karşındaki insanın bir şey yapmaması. Benden özür dilemeye çalıştı. Müdürüm ısrarla kabul etmemi istedi ve ben de yaşına hürmeten kabul ettim ancak avukatımla görüştüm. Rencide olduğum için hukuki süreci başlatacağım. Salı günü dava açacağım. Her şey yaşandı bitti. Bu şoku atlatırım ancak en küçük bir stres anında şekeri yükselen yaşlı annem yediğim tokadı gördüğünde fenalaştı. Bu duruma her şeyden daha çok üzüldüm. Zaten onun duymasını istemediğim için sineye çekmiştim." demişti.

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar