GÜNDEM

Time dergisi yılın en etkili isimlerini seçti! Erdoğan da var

Time dergisi ‘Yılın İnsanı’ nı seçti. Dergide "yılın insanı" seçilen isimler arasında Trump birinci gelirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dördüncü sırada yer aldı.

Time dergisi yılın en etkili isimlerini seçti! Erdoğan da var

Time dergisine göre 2016'nın kişisi ABD'nin yeni başkanı Donald Trump oldu. Ardından Hillary Clinton, bilgisayar korsanları ve Recep Tayyip Erdoğan geldi.

‘Yılın İnsanı’ TIME editörleri tarafından ‘iyisiyle kötüsüyle’ haberlerde büyük etkisi olan insanlara veriliyor. ‘Yılın insanı’ ile ilgili bir kapak görseli de paylaşan TIME dergisi, kapağında ‘Amerika Bölünmüş Devletleri Başkanı’ ifadesine yer verdi.

Trump, TIME dergisi tarafından 'Yılın Kişisi' seçildiğini öğrendikten hemen sonra NBC'ye verdiği röportajda, "Bu büyük bir onur. Çok şey ifade ediyor" dedi.

Time okurlarının katılımıyla yapılan anket sonucuna göre Hindistan Başbakanı Narenda Modi, yüzde 18 oyla 2016 yılın en fazla iz bırakan ismi seçilmişti. 2. sırada yüzde 8'er oy alan ABD Başkanı Barack Obama, halefi Donald Trump ve WikiLeaks'in kurucusu Jullian Assange yer almıştı.

time

ÇOK OKUNANLAR
Yorumlar